Tag Archives: излекувана

(ВИДЕО) ЈАКА ЖЕНА – Баба на 104. години со аплауз испратена од болница: Два пати победила во борбата со коронавирусот

Баба (104) од Колумбија доби аплауз од медицинскиот персонал откако по втор пат се опорави од коронавирусот. Кармен Хернандез прв пат се здоби со Ковид-19 во јуни 2020. година и се лекувала во дом за стари лица во Сан Хозе, каде живее 25. години. Откако о февруари била вакцинирана, минатиот …

Повеќе »

(ФОТО) БИЛА ВО ТЕШКА СОСТОЈБА – Американка, поради корона вирус, во болница се лекувала половина година

Американката Дејна Хејр 196 дена поради коронавирус се лекувала во болницата. 67-годишната жена од Мичиген изјавила дека овој вирус целосно и го променил животот. Таа била меѓу пациентите кои најдолго се опоравувале од овој вирус. “Целосно го смени мојот живот. Целиот процес од моментот кога се заразив, потоа се сместив …

Повеќе »

Сите ја отпишале но таа не се предала: Го земала овој зачин и се случило чудо – лекарите биле во шок!

Лекарите се сомневале но никогаш не успеале да докажат дека овој зачин лекува рак. Диенеке Фергусон (67) со години неуспешно се борела против рак на крвта, а сега конечно успеала да ја запре свирепата болест со помош на куркумин, една од главните состојки на азискиот зачин куркума. Докторите тврдат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака во болницата ја испратиле мајката на пет деца која се излекувала од корона!

Болничкиот персонал во Њујорк, во болница на Стејт ајлед, со аплауз испратил мајка на пет деца која поради корона вирусот 15. дена минала во болница… If you need some good news today, this was the best thing we’ve seen since this all started. My sisters father-in-law being discharged yesterday from …

Повеќе »

(ВИДЕО) Родена како сирена: Мислеле дека нема да преживее – погледнете како сега изгледа ова девојче!

Приказната за девојчето – сирена навистина звучи како бајка. Малечката Милагрос Керон е родена во целосна симораштија во едно зафрлено село на Андите. На свет дошла со ретко нарушување, сиреномелија, односно „синдром на сирена“, поради што нозете и биле споени од петиците па се до интимното подрачје. Нејзините слики веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Чудо во Бугарија. Дете со леукемија оздравело пред првата причест од папата!

Малечката Јоана било една од децата кои требало да бидат најблиску до папата во Раковски. Во пловдиското село Дуванлии сите се католици. Откако се крстени секое дете на 8. годишна возраст треба да биде воведено во светата тајна – светата причест. Малечката Јоана со внимание се подготвувала за причеста. Се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најмладата жртва која го победила ракот на дојка има само 8. години

Ова девојче е пример дека не постои старосна граница кога би требало да се плашиме од ракот. Малата Криси Тарнер имала само осум години кога и’ бил дијагностициран секреторен карцином на дојка, редок облик на рак од кој заболува еден од милион луѓе. За среќа, го победила благодарение на брзата …

Повеќе »

Сите ја отпишале но таа не се предала: Го земала овој зачин и се случило чудо – лекарите биле во шок!

Лекарите се сомневале но никогаш не успеале да докажат дека овој зачин лекува рак. Диенеке Фергусон (67) со години неуспешно се борела против рак на крвта, а сега конечно успеала да ја запре свирепата болест со помош на куркумин, една од главните состојки на азискиот зачин куркума. Докторите тврдат дека …

Повеќе »

Го победила ракот бидејќи секој ден пиела сок од оваа билка:Болеста исчезнала – еве во што е тајната!

Ен Камерон е авторка на бројни книги за деца, но во оваа книга таа е главниот лик. Таа станала уште попозната кога заболела од рак на дебелото црево. Својата приказна ја раскажала на блогот Chris beats cancer (Крис го победи ракот) на кој лицата кои барале/нашле алтернативен начин за лекување …

Повеќе »