Tag Archives: излегол

(ВИДЕО) О Џеј Симпсон излегол од затвор

О Џеј Симпсон денес е пуштен на слобода, јавуваат светските агенции, повикувајќи се на изјави на гласноговорничката на затворот во Невада. Да потсетиме, уште во почетокот на годината било објавено дека тој би можел да биде пуштен на слобода откако отслужил една третина од казната. Имено после девет отслужени години, …

Повеќе »