Tag Archives: изјави

(ФОТО) РОНАЛДО ЕКСПЛОДИРАЛ НА ИНСТАГРАМ! Во средината на приказната за ОТКАЗОТ во Јунајтед, тој го направи она што големите ѕвезди НЕ ГО прават

Кристијано Роналдо се бори со коментари и на Инстаграм, наместо да го спушти телефонот.Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо, се наоѓа во најтешкиот момент во кариерата, бидејќи цело лето се обидува да го напушти Манчестер Јунајтед, но има два проблеми – клубот не сака да го пушти …

Повеќе »

ПРЕСВРТ ВО СЛУЧАЈОТ НА МОМЧЕТО КОЕ БЕШЕ ЗДРОБЕНО ОД ХЕЛИКОПТЕР ВО ГРЦИЈА! Приказните на другарите и пилотот НЕ се поклопуваат, ќе има обвинувања за убиство?

Се огласил пријател на младиот човек кој во Грција го „сомеле“ хеликоптер, и вели дека пилотот лаже! Се огласија пријателите на младиот човек кој загина кога го здроби пропелер на хеликоптер во грчкиот град Спат. Покрената е истрага за да се утврди како Џек Фентон (22) излегол од хеликоптерот и …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТИОТ АКТЕР ПРОНАЈДЕН МРТОВ: Го обожававме во серијата „Полна куќа“, а неговата смрт е вистинска МИСТЕРИЈА

Актерот Боб Сегет е пронајден мртов во својата хотелска соба, неколку часа по настапот во стенд ап клуб. Го обожававме Боб Сегет во серијата „Полна куќа“ која се прикажуваше и на нашите канали. Актерот имал 65. години, а причината за смртта се уште не е соопштена. Тој настапил во еден …

Повеќе »

(ФОТО) Македонската репрезентација се подготвува за првиот натпревар: Еве што велат фудбалерите за ЕП!

Фудбалските репрезентативци продолжуваат со подготовките според планот на стручниот штаб и Игор Ангеловски.   View this post on Instagram   A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia) Од фотографиите што секојдневно се постираат на официјалната страна на ФФМ на Инстаграм може да се види дека сите се насмеани и расположени, …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам загрижен дека Хари „ќе претера“

Принцот Вилијам е загрижен дека неговиот брат Хари може да отиде „чекор предалеку“ во неговите шокантни обвинувања против Кралското семејство, по последната епизода од неговата серија за менталното здравје. Еден пријател рекол дека војводата од Кембриџ изразил дека е „разочаран“ и „многу загрижен“ по последните „бомби на вистината“ на принцот …

Повеќе »

Претставниците на 3. хороскопски знаци најтешко кажуваат „те сакам“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… За нив, тие два збора се голем предизвик. Затоа, не очекувајте да чуете „Те сакам“ од нив во првите месеци од врската. Стрелец Стрелците се луѓе кои не сакаат …

Повеќе »

(ФОТО) Шерон Стоун го насмеала и воодушевила светот со изјавите: „Мажите се како миксер!“

Актерката Шерон Стоун, која веќе гази во шеесеттите години, но воодушевила со изјавите… За жените и убавината “Навистина убава жена е секогаш љубезна со другите жени и мажи воопшто. Таа не прифаќа ривалство, интриги и злоба”. “Пластичната хирургија не е мој избор, но јас не ги обвинувам жените што прибегнуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меган Маркл продолжува да „гази“ кралски правила и тоа на денот кога ги претставила своите феминистички ставови!

„Не се работи за тоа дека девојчињата мора да одат во училиште и да станат памени девојки, туку дека тие паметни девојки треба да станат влијателни жени и да го променат светот на подобро…“ Бремената војвотка од Сасекс, вчера учествувала во панел-дискусија по повод Меѓународниот ден на жените, на која …

Повеќе »

Кога мажот ќе ги изговори овие 10. реченици за жената, со неа останува до крај на животот!

Кога мажот ќе сретне жена за која трага целиот свој живот, тоа многу често се случува сосема неочекувано. И, тоа се менува сè. Ако мажот го најде оној совршен цвет среде пустината, тој никогаш нема да замине. Тој ќе остане со вас засекогаш затоа што без двоумење за вас ќе …

Повеќе »