Tag Archives: изгореници

(СОВЕТ) Изгорениците може да се излечат со едноставна состојка што се наоѓа во фрижидерот

Изгорениците најчесто се предизвикани од невнимание и тие предизвикуваат болни промени на кожата, што може да остави трајни лузни. Секој барем еднаш во животот се нашол во ситуација да се изгори и дека во тој момент нема ништо „при рака“ што може да се искористи за да се обезбеди прва …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗГОРЕНИЦИ ОД СОНЦЕ: Се намачкала со нешто што сите го имаат во бањата и по половина час останала во шок!

Со сончевите денови и времето поминато на плажа, неизбежно е да се сретнеме со изгореници. Сега една мајка го откри својот изненадувачки потег да ги ублажи изгорениците од сонце за само половина час, користејќи нешто што можеби веќе го имате во плакарот во бањата. Синди Ален Стјуарт, од американската држава …

Повеќе »

Оваа НЕВЕРОЈАТНА НАМИРНИЦА ги зајакнува коските, помага против изгореници и е добра во третманот на хемороиди…

Сусамот е исто така храна што лечи хемороиди и ги олеснува изгорениците. Семето од сусам не е само вкусен додаток на пецива и јадења, туку е и исклучително лековита храна што ги зајакнува коските и помага при лекување на изгореници и хемороиди. Доколку на вашето тело му недостасува калциум, доволно …

Повеќе »

Гестот на Рајан Рејнолдс е нешто најубаво што ќе го прочитате денес

Рајан Рејнолдс уште еднаш покажал зошто е еден од омилените актери во Холивуд. Имено, Џон Квин, кој како дете претрпел несреќа во која се здобил со изгореници на 95% од телото, се маскирал во Дедпул, суперхеројот кој го играше Рејнолдс во истоимениот филм,и објавил фотографија на Инстаграм и го означил, …

Повеќе »

ТРАГЕДИЈА: Од удар на гром починале две фудбалерки

Се вратиле да ги соберат топките Две млади фудбалерки во Мексико починале од удар на гром, откако се вратиле на тревата за да ги соберат топките по невремето. Една од нив била малолетна. Уште три девојки се во болница со изгореници од втор степен. Се играл првенствен натпревар кој бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мобилниот екпслодирал додека телефонирала: Погледнете како настрадала жена поради нешто што сите го правиме!

Жена вработена во државна служба во Индонезија е повредена откако нејзиниот мобилен телефон експлодирал додека телефонирала. Нетиа (27) претрпела изгореници по лицето од телефонот кој бил приклучен на полнач. Таа успеала да се тргне од масата но подоцна се онесвестила и колегите ја одвеле во болница каде и биле санирани …

Повеќе »

(ФОТО) Фотографија на дете со изгореници го обиколи светот и носи важна порака за родителите!

На фотографијата можат да се забележат изгорениците кои малото бебе ги добило дури и на лицето од врелата вода. Кога водата во цревото ќе се загрее на 60. степени Целзиусови може да предизвика изгореници од трет степен само после пет секунди откако ќе дојде до контакт со кожата. Со доаѓањето …

Повеќе »