Tag Archives: изгореници

(ФОТО) Исповед на девојка која во градите ја удрил гром

На првиот ден од факултет, таа одела до зградата каде што требало да има часови кога ненадејно паднала на земја. Се обидела да повика помош, но сфатила дека не може да се движи или да зборува. Вака изгледа исповедта на девојка која во градите ја удрил гром ! Ема Еглер …

Повеќе »

(ФОТО) Позната американската актерка доживеала несреќа – се наоѓа во критична состојба

Холивудската актерка Ен Хеч доживеа тешка сообраќајна несреќа во Лос Анџелес откако со својот автомобил „се забила“ во куќа. Според TMZ, актерката прво удрила со својот автомобил во гаражата на станбениот комплекс. Сведоците наводно се обиделе да ја извлечат од автомобилот, но таа брзо се оддалечила. Набргу потоа таа повторно …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка ги предупредила родителите на опасноста од која настрадал нејзиниот син

Стејси, мајка на три деца, која ја води Фејсбук страницата Daisy First Aid Redhill & Croydon, се присетила на предупредувањето што го објавила пред три години кога момчето од Аризона, Николас Вудгер, претрпел изгореници од втор степен. Таа споделила фотографија од изгорено деветмесечно бебе, објаснувајќи дека малку луѓе сфаќаат колку …

Повеќе »

(ФОТО) Од обична вечера до пожар во кој ѝ ИЗГОРЕЛО ЦЕЛОТО ЛИЦЕ: Се плашела како ќе реагира нејзиното момче кога ќе ја види, сепак …

Една сосема обична ноќ која требало да ја помине со момчето во станот, за 24-годишна студентка од Рејкјавик, била онаа во која за малку ќе го загубила животот во облак од чад. Солрун Валдорф од Рејкјавик на Исланд отишла да преноќи кај своето момче Рахмон Анваров во октомври 2019 година. …

Повеќе »

Чајот не служи само како помош кога сме болни: Еве уште неколку проблеми кои можете да ги решите со овој ПРЕКРАСЕН пијалок

Чајот во служба на убавината Иако многу луѓе пијат чај само кога имаат настинка или се болни, многумина не знаат дека овој пијалок може да се користи во служба на убавината. Вратете го сјајот на косата Чајот е добар за косата која го изгубила својот сјај. Исплакнете ја косата со …

Повеќе »

ЛЕК ОД ПРИРОДАТА – СИТЕ ЛЕКОВИТИ СВОЈСТВА НА ЛАВАНДАТА: Растение кое нашите баби го обожавале со причина!

Маслото од лаванда се нарекува и „мајка на сите есенцијални масла“. Освен тоа, ова чудесно растение помага и во ублажување на многу болести. Нашите баби ги ставаат сувите цветови од ова растение во плакари за да гардеробата мириса поубаво. Покрај оваа намена, исушените цветови се користеле и за растерување на …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЛИКИТЕ ОД ПЛАЖА НА ДАНИЕЛА ГО ШОКИРАЛЕ СВЕТОТ: „Бев само 3. часа на сонце и мачкав крем а навечер ПОЧНА ПЕКОЛОТ!“

Даниел Фикимонс (31) од Ирска поминала три часа на плажа во друштво на нејзиниот татко (54) и нејзините две деца – Клои (9) и Хејли (8) и како што тврди редовно нанесувала крем за сончање со фактор 30 а сепак ноќта се разбудила со треска и болка од изгореници. Застрашувачките …

Повеќе »

Оцет за нега на лицето? Звучи чудно но е многу ефектно!

Природниот оцет е една од најдобрите природни козметички состојки достапни за нас, а исто така е и ефтин и лесно достапна состојка Оцетот е присутен во скоро сите кујни, а неговата употреба на вашето лице е безбедна, имајќи предвид дека е природен производ. Меѓутоа, ако сакате најдобри резултати, ќе мора …

Повеќе »

Сте ИЗГОРЕЛЕ на сонце? Еве што да направите кога кожата после сончање ќе почне да ви се лупи!

Важно е редовно да користите крема за сончање и да избегнувате изгореници. Секое лице барем еднаш во животот претрпело благи изгореници предизвикани од невнимателно изложување на сонце. Изгорениците се проследени со првут и лупење на кожата и многу е важно уште повеќе да се грижите за кожата во овој период. …

Повеќе »