Tag Archives: избрани

(ФОТО) СЕ’ Е ПОД ЗЕМЈА – Вака изгледа луксузниот бункер резервиран за богатите во случај на крајот на светот

Пандемијата и војната што избувна во Украина покажаа дека никој не е безбеден од катастрофите што можат да го снајдат светот каков што го знаеме. И’ додека повеќето луѓе се надеваат дека ситуацијата во светот нема да се влоши и дека заканите за нуклеарното оружје се залудни, има и такви …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕКИПА ОД СОНИШТАТА – „Банда како ниту една друга“: Силвестер Сталоне го „урнал„ Инстаграм со неверојатна снимка! Дали ги препознавате сите холивудски ѕвезди?

Актерот ги полудел своите следбеници со видео кое го виделе четири милиони луѓе за 24. часа, а собрало над 12.000 коментари. Силвестер Сталоне ги собрал сите големи sвезди на акционите филмови, како Арнолд Шварценегер, Антонио Бандерас, Џејсон Стетам, Мел Гибсон и многу други. Видеото воодушеви милиони луѓе, а описот кажува …

Повеќе »

Годинешните младенци на Галичка свадба ќе бидат Огнен и Марина

Традиционалната културно-туристичка манифестација „Галичка свадба“ 2019-та, годинава ќе се одржува од 12 до 14 јули. За зет и невеста, Месната заедница Галичник ги избра Огнен Караѓозовски, по потекло галичанец и Марина Петровска. Младенците ќе ја крунисаат својата љубов низ триесетина обичаи коишто се белег на галичкиот крај, негувани и пренесувани …

Повеќе »