Tag Archives: избор

Топ листа на најубави народи на светот

Најновата листа на најубави народи во светот изненади многумина, а некои ги навредлаи. Во секој случај, сега е малку појасно дали се точни оние стереотипи дека Германците се најгрди во светот, а Италијанците се најубави. Познатиот сајт за запознавање BeautifulPeople.com објави список со најубавите луѓе во светот, судејќи според бројните …

Повеќе »

Пилотска диета: На поени губите пет килограми за седум дена

Пилотската диета наводно била развиена во Русија за воени пилоти и циркулира низ целиот свет од 1967. година, а е актуелна и денес. Потребна е „воена дисциплина“ и малку талент за математика, но нема „забранета“ храна и може да изгуби до пет килограми за една недела. Пилот диетата ги вклучува …

Повеќе »

(ВИДЕО) 10. филмови поради ќе плачете „како дожд!“

Без разлика дали имате причина или не, понекогаш едноставно ви се плаче. Дури и психолозите велат дека тоа е добро. И, ако веќе треба да го направите тоа, зошто да не биде со некој филм? Затоа, составивме список со 10. филмови на кои ќе плачете како дожд. Што чекате? Ќебе …

Повеќе »

Секогаш се среќни во љубовта: Зошто ѕвездите им се наклонети на овие хороскопски знаци?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сите имаме пријатели кои избираат партнери кои не им одговараат или не се добри за нив. Од друга страна, ги имаме и оние чиј партнер е убав, внимателен и …

Повеќе »

(ФОТО) Pet Shop Fauna Centar Aerodrom избира миленик на месецот: Учеството е едноставно!

Не бадијала се вели домашен миленик бидејќи тие нови членови во секое семејство добиваат посебен третман, а сега Pet Shop Fauna Centar Aerodrom избира миленик на месецот… Учестото е едноставно: „Започнува изборот на миленик за месец јуни во Фауна Центар Аеродром. Лајкнете ја нашата фејсбук страна, споделете ја нашата објава …

Повеќе »

(ФОТО) Жената избрала погрешни гаќички: Погледнете поради што и се смееле!

Оваа жена не направила баш најдобар избор на гаќички кои ги облекла под жолтиот фустан. Се’ би било во ред фустанот да не бил прозирен или пак потемен. Погледнете поради што и се смеле луѓето кои оделе зад или покрај неа…

Повеќе »

Ова е најдобриот електричен автомобил во светот

Британската јавност се согласува со објавувањето на „The Sun“ дека овој електричен автомобил е феноменален, дури и најдобриот на пазарот. Тоа е EV адут на германскиот премиум производител на Porsche Taycan. Tesla беше првата компанија што масовно го започна првото производство на електрични возила, па така ги „принудила“ и другите …

Повеќе »

Солени мафини кои ги прeпорачуваат македонските кулинарски блогери

Смеса за солени мафини – производот што ги воодушеви вештите и помалку вештите домаќинки Сузана Марјановиќ е горда кулинарка која стои зад блогот Бибер и Ванила и редовно им се посветува на оние рецепти што се навистина изводливи, се прават со достапни намирници и не бараат вештини на италијански шеф …

Повеќе »

НЕПОГРЕШЛИВО: Ова се добитни астро комбинација во љубовта!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Нашите партнери главно ги избираме според чувства, физички изглед, интуиција, особини, каде е важно вклопувањето помеѓу вашиот и неговиот астролошки знак, како и позициите на Месечината, Венера, Марс и …

Повеќе »