Tag Archives: избор

(ВИДЕО) Мис Универзум: Светот запрепастено гледа во костимот на Украинката

Вечерва во Њу Орлеанс ќе се одржи 71. Избор за Мис Универзум. Во текот на изминатата недела, како дел од натпреварот, најубавите жени на светот прошетаа во вечерни фустани, костими за капење, но ги покажаа и своите народни носии. Од 84 девојки од целиот свет, само 15 од нив ќе …

Повеќе »

Одберете подарок и дознајте ја ТАЈНАТА НА ВАШАТА ЉУБОВНА СУДБИНА и кога ќе дојде ВИСТИНСКИОТ!

Тајната на вашата љубовна судбина се крие во подарокот кој најмногу ви се допаѓа! Изберете еден и дознајте ја својата судбина! pic.twitter.com/taO8DK9TJ3 — pensador (@sakriosamime) December 30, 2022 1 Важно е да бидете доволно трпеливи за да ја најдете вашата сродна душа која дефинитивно ве чека некаде во близина и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Украина избра претставници за Песна на Евровизија 2023: Пренос на настапите од засолниште со гас-маски

Украина ги избра своите претставници за Евровизија 2023 година. Поп дуото наречено „Творчи“ ќе биде новиот претставник на оваа земја. Настапот се емитувал од засолниште во Киев, а победничката песна „Срце од челик“ била првата што официјално била потврдена за натпреварот. View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

Тест на личност за кој ви се потребни само 15 секунди: Замислете животно и ќе добиете многу одговори

Тестот на личноста е начин на забава за многумина, но може да биде и одлична алатка за подобро поврзување со себе, откривање на некои важни сознанија од вашата потсвест и за да станете свесни за вашите таленти и скриени сили. Кога ќе дознаете повеќе за себе, вие сте повеќе мотивирани …

Повеќе »

(ФОТО) Тој е најсексапилен маж на светот: „Мајка ми ќе биде среќна“

Американскиот магазин „People“ неодамна спроведе анкета во врска со машката убавина. Верните читателки, но и читатели ја дале својата пресуда, па актерот Крис Еванс го прогласиле за најсексапилен маж на светот. Во интервју за споменатиот магазин, Еванс истакнал дека не се надевал на ова признание, но, откако веќе го доби, …

Повеќе »

(ФОТО) ШАЛОВИТЕ се нашите омилени зимски парчиња: Еве како да ги носите ОВАА СЕЗОНА 

Дали знаевте дека Изабел Палатин, војвотката од Баварија во 18. век била првата што измислила и вовела во мода широки крзнени наметки? Од 18. век, трендовите се сменија, а крзнените марами беа заменети со волна, свила или мешавина од синтетички ткаенини. Оригиналната функција на греење ја изгуби својата важност со …

Повеќе »

(ФОТО) Финалистка на изборот за „Мис на Англија“ се натпреварувала без шминка и влезе во историјата

СТУДЕНТКАТА Мелиса Рауф стана првата личност во 94-годишната историја на изборот за „Мис на Англија“ која се натпреварувала без шминка. Иако не победи, речиси сите светски медиуми, меѓу кои и The Washington Post, пишуваа за нејзината убавина. Тоа им пркоси на стандардите за убавина Како што објаснила Мелиса, научила да …

Повеќе »

(ВИДЕО) За општината „не беше во концептот“ но народот реши нивната икона да има концерт – „Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“

„Неготино за својата легенда и Ѓоко Ѓорчев за својот град“, ќе се одржи во сабота со почеток во 19 часот, за кога е закажан концерт по повод 32. години на македонската музичка сцена на македонскиот Том Џонс. Средбата со своите сограѓани, што ќе се одржи во прекрасниот амбиент на неготинската …

Повеќе »

Пет причини зошто жените избираат доминантни мажи: ЧЕТВРТАТА може да биде КЛУЧНА

Не е тајна дека многу жени, колку и да се независни во животот, често преферираат доминантни мажи. Верувале или не, тоа го покажале бројни истражувања, а најмногу се работи за несвесни избори кои водат до тоа мажите да носат одлуки во врската или бракот. 1. Жените повеќе ги привлекуваат „лошите …

Повеќе »