Tag Archives: избоден

(ВИДЕО+ФОТО) Познат рапер починал откако бил избоден со нож: Еминем се прости од својот пријател со емотивна порака

Раперот е жртва на улична тепачка Пат Стаи, бил убиен во центарот на Халифакс. Како што потврдила обдукцијата, младиот рапер добил смртоносни повреди од убод со нож. Кобниот настан се случил во неделата нешто по полноќ. View this post on Instagram A post shared by Pat Stay (@patstay_902) Иако брзата …

Повеќе »

(ФОТО) Починал американскиот рапер кој беше нападнат на фестивал: Се огласил Снуп Дог

Американскиот рапер Дрејкео Ралер (28) починал како последица на раните кои ги добил кога бил избоден со нож на музичкиот фестивал во Лос Анџелес. Раперот, чие вистинско име е Дарел Колдвел, требало да настапи во саботата навечер на музичкиот фестивал „Once Upon a Time во Лос Анџелес“. Тој наводно бил …

Повеќе »