Tag Archives: Италија

(ВИДЕО+ФОТО) „ВО КАДАРОТ ВЛЕТАЛО ПАКЕТЧЕ“: Дали ова се НОВИ докази дека Италијанецот е вплеткан во уште ПОГОЛЕМ СКАНДАЛ!

На социјалните мрежи се појавила полемика! По евровизискиот скандал каде гледачите и новинарите го обвинија италијанскиот пејач Дамиано Давид (22) за шмркање кокаин во директен пренос, фановите се обидуваат да му помогнат, но се појавиле нови „докази“ дека можеби Италијанецот навистина има врска со силните обвинувања. Имено, се појавиле фотографии …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) НАРОДОТ ИЗБРА – Рокенролот го победи кичот: Италија е победник на Евросонгот!

Се одржа последната вечер на 65. Евровизија, а победата ја освои Италија со песната Zitti E Buoni во изведба на „Менескин“. Кипар, Албанија, Израел, Белгија, Русија, Малта, Португалија, Србија, Велика Британија, Грција, Швајцарија, Исланд, Шпанија, Молдавија, Германија, Финска, Бугарија, Литванија, Украина, Франција, Азербејџан, Норвешка, Холандија, Италија, Шведска и Сан Марино …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова се најголемите фаворити за победа на Евросонг!

Во тек се последните подготовки за последната вечер на Изборот за песна на Евровизија, кога учесниците ќе се обидат да дојдат до победата, а квотите за победникот на овогодинешното натпреварување се набљудуваат и според најавите главен фаворит за победа со 28% шанси е Италија. Кога станува збор за пласман на …

Повеќе »

ВТОРО ПРЕДОЗИРАЊЕ СО ВАКЦИНА: После случајната шесткратна имунизација против ковид 19 во Италија, сега се случила и четирикратна

Нов случај на предозирање со вакцини против корона вирус е повторно пријавен во Италија, каде сè уште не стивнува „бурата“ поради првиот ваков инцидент од пред неколку дена. Примател е, пак, една млада женска личност, сега студентка од Тоскана, на која по грешка и биле инјектирани четири дози вакцина „Фајзер“. …

Повеќе »

КОРОНАВИРУС- Во Италија четири лица починале после вакцинирање со АстраЗенека

Тешки несакани ефекти биле потврдени во 0,04 проценти од случаите Четири лица во Италија починале од ретки тромби, откако биле вакцинирани со вакцината АстраЗенека, се вели во извештајот на националната фармацевтска агенција АИФА. Според извештајот на АИФА, различни несакани ефекти биле потврдени во 0,5 проценти од 9 милиони дози инјектирани …

Повеќе »

КОРОНА ПРЕСЕК ВО СВЕТОТ: Забележани нови црни рекорди

ТУРЦИЈА вчера објави 62.797 нови случаи на инфекција со коронавирус, како и 279 смртни случаи, објави Министерството за здравство. Ова е најголем број на смртни случаи и инфекции за еден ден од почетокот на пандемијата. Вкупниот број на заразени во Турција надмина четири милиони, додека починале 34.737 лица. Турскиот претседател …

Повеќе »

ИМ ПРОНАШЛЕ 29. МИЛИОНИ ДОЗИ! Откако се откриени мистериозните резерви во Италија се огласиле и од „АстраЗенека“

„АСТРА зенека“ објавила дека околу 29. милиони дози вакцини против ковид 19 биле откриени за време на инспекцијата во фабриката во Италија кои се наменети за Европската унија и за донации за посиромашните земји во рамките на шемата Ковакс, предводена од Светската здравствена организација. На барање на Европската комисија, италијанските …

Повеќе »

(ФОТО) Седум најубави базени во светот

Додека грчевито седиме во Македонија борејќи се со ковид и не се откажуваме од последната надеж дека сепак, еднаш, повторно се’ ќе биде ОК, ќе ве прошетаме, макар виртуелно до најубавите базени во светот. San Alfonso del Mar, Чиле   View this post on Instagram   A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) Направил сите да заборават на Бали бег: Кој е турскиот глумец кого жените го ОБОЖУВААТ?

Отпрвин го споредувале со славниот Бурак Озџивит, но наскоро ги надминал сите турски актери. Младиот турски актер Кан Јаман целосно ги маѓепса припадничките на понежниот пол и сите едногласно велат дека го надминал славниот Бали бег, кој важеше за голем заводник и „шмекер“ по кој лудуваа жените во Македонија и …

Повеќе »