Tag Archives: Италија

(ФОТО Галерија) Хајди Клум се омажи за 17. години помладиот гитарист!

Манекенката на италијанскиот остров пристигнала во друштво на 17. години помладиот гитарист Тим Каулитз за кого тајно се омажила во февруари. Парот вчера во кругот на семејството и пријателите на островот Капри го прослави својот брак… Еден од најпознатите топ модели Хајди Клум (46) вчера пристигнала во Италија каде и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕЛО НА ПРИРОДАТА: Еден од најубавите природни базени се наоѓа на Јадран

Постојат бројни места на светот кои едноставно оставаат без здив, а едно од нив е секако и природниот базен на италијанскиот брег. Grotta della Poesia (Пештера на поезија) е природен базен сместен во селото Рока Векиа на јадранскиот брег помеѓу градовите Лече и Отранто, а се наоѓа во рамките на …

Повеќе »

Нејмар избегал кај Роналдо!

Наместо на подготовки со ПСЖ на кои не се појавил бидејќи сака во Барселона, најскапиот фудбалер на светот се јавува од Торино, каде се дружи со Кристиано Роналдо. ПСЖ во понеделникот објавил дека поради неисполнување на обврските и недоаѓање на подготовки „ќе превземе мерки“ против Бразилецот, но Нејмар очигледно тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Парот кој ги освои сите со Христијанска и Хинду венчавка – Пријанка Чопра и Ник Јонас ужива на одмор во Тоскана!

Пријанка Чопра и Ник Јонас имаат идиличен одмор во Тоскана, Италија.По многу нешта се разликуваат од популарните холивудски фаци па и според одморот – наместо некое познато морско одморалиште се одлучиле за идиличната Тоскана каде уживаат еден во друг… После правењето паста еден за друг на нивниот ноќен состанок, тие …

Повеќе »

(ФОТО) Ирина Шајк јасно му ставила до знаење на Бредли што мисли за него: Дијамантот од Купер го заменила со „Идиот“…!

Ирина Шајк свршувачкиот прстен кој го добила од Бредли Купер во 2017. година, го заменила со чантичка која „објаснува“ зошто дијамантот повеќе не е тука. Ташничката изгледа како книгата „Идиот“ од Фјодор Достоевски. Ирина се иселила од вилата во која живеела со Бредли, а се договориле за ќерката да се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Италија на посебен начин му се заблагодарила на момчето (13) кое ги спасил своите другари од „полуден“ возач на школски автобус!

Тинејџерот Реми Шехата (13) кој го надмудрил грабнувачот на школски автобус во Италија и така им ги спасил животите на своите школски другари ќе добие италијанско државјанство. Возачот на автобусот, инаку Сенегалец, во средата го запалил автобусот, а на децата им рекол дека на овој потег се одлучил поради страдање …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Невиден натпревар со необичен резултат: Гостите играле со седум играчи и загубиле 20:0!

Последното коло од Seria C во Италија донела несекојдневен натпревар… Домашните победил со 20:0, а на полувреме било 16:0. Причината е во невозможноста на гостинскиот тим Pro Piacenza да собере екипа за средбата со домаќинот Cuneo. За гостите играле главно тинејџери… 📽İtalya Seri C'de oynanan Cuneo – Pro Piacenza maçında, …

Повеќе »

Бебе од Ниш итно префрлено, со авион на владата на РС, во Италија поради операција: Знаете ли за сличен случај?

Шестмесечно бебе од Ниш, со вродена аномалија утрово, со авион на владата на Република Србија,итно било префрлено во Италија на операција – за Бергамо, Италија, на трансплантација на црниот дроб. Додека лежела во болница во Белград состојбата нагло и се влошила па лекарите донеле одлука, преку државниот фонд, по итна …

Повеќе »

(ФОТО) Ресторан во пештера со поглед на Јадранското море кој е тешко да се надмине

Дали има нешто поромантично од вечери покрај море кое е осветлено со свеќи? Италијаните тврдат дека има, а станува збор за пристоен оброк во ресторанот на хотелот „Grotta Palazzese“ со поглед кон Јадранот… Ресторанот на хотелот „Grotta Palazzese“ е сместен во варовничката пештера во градот Полигнано а Маре во јужна …

Повеќе »