Tag Archives: истражување

Тајната на тројната терапија која „го оживеала“ Трамп!

Трамп е единствениот човек на планетата кој добил „тројна терапија“ за короната, а многумина сметаат дека затоа толку брзо се опоравил, и покрај тоа што спаѓа во ризичната група. Сепак, додека ремдесивирот и дексаметазонот и се познати на јавноста како лекови за корона, со нивните ефекти и несакани ефекти, третиот …

Повеќе »

Консумирањето чоколадо, повеќе од еднаш неделно, делува добро на вашето срце

Конзумирање на чоколадо повеќе од еднаш неделно може да помогне во намалување на ризикот од срцеви заболувања, покажало новото истражување. Европското здружение за кардиологија објави нова комбинирана анализа во која биле вклучени повеќе од 336,000 учесници. Студијата е објавена во Европскиот журнал за превентивна кардиологија и објаснува дека е докажано …

Повеќе »

(ВИДЕО+ ФОТО) КОРОНАВИРУС -СЕКОЈА ЧЕСТ: Во Германија се одржани три концерти за да се истражи ризикот од зараза – вложени 990.000 евра!

Во експериментот на научниците биле вклучени 1.500 доброволци на возраст меѓу 18. и 50. години, а сите учесници биле тестирани на Ковид Во Германија се одржаа три концерти за еден ден, со цел да се истражат ризиците од масовни собири во затворено. Во експериментот на научниците биле вклучени 1.500 доброволци …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – Кафето го намалува ризикот од меланом

Со зголемување на внесот на кафе, можете да го намалите ризикот од развој на најопасната форма на рак на кожата… Студијата на американски научници, чии резултати беа објавени во „Journal of the National Cancer Institute” (Журнал на Националниот институт за рак), открива дека со зголемување на внесот на кафе, можете …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИВШИ ФУНКЦИОНЕРИ ВО ПЕНТАГОН ТВРДАТ:„Најдовме остатоци од летала кои не се од Земјата!“

ПЕНТАГОН има тајна единица за истражување на НЛО и наскоро ќе треба да го објави она што го откриле во нивното истражување. Иако Пентагон тврдеше дека ја распуштил својата тајна програма за идентификација на НЛО уште во 2012. година, се чини дека програмата е само преместена и преименувана. Она што …

Повеќе »

(ВИДЕО) Застрашувачко видео кое покажува какви се последиците од пушење после само еден месец

Сите знаат дека пушењето е штетно за нашиот организам но сепак повеќе од милијарда луѓе во светот редовно пушат. За да ги потсетат луѓето на ужасните последици од пушењето Public Health England објавил видео кое покажува како димот од цигарите влијае на нашите плуќа веќе после самое ден месец пушење.  …

Повеќе »

(ФОТО) БАРААТ ОДГОВОРИ – НА ФЛОРИДА ОТКРИЕНА ГОЛЕМА СИНА ДУПКА: Научниците тргнуваат на патување од една година за да ги истражат нејзините тајни!

Тим на научници се подготвува да тргне на едногодишно истражување на „сината дупка“ што се наоѓа во водите на Флорида. Сините дупки се големи пештери кои се формираат на морското или океанското дно и се смета дека се морски еквивалент на големите дупки што се формираат на површината на земјата. …

Повеќе »

КОРОНАТА НЕМИЛОСРДНО УНИШТУВА СЕ ПРЕД СЕБЕ: Во Италија Ковид-19 е директна причина за смрт кај 89% од заболените

Вирусот „ковид-19“ е директна причина за смрт кај околу 89. проценти од смртните случаи во Италија кои биле позитивни за вирусот, покажуваат податоците на италијанскиот Висок институт за здравство и Националниот институт за статистика (ИСТАТ). Останатите смртни случаи се поврзани со кардиоваскуларни заболувања (4,6 проценти), тумори (2,4 проценти), респираторни заболувања …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДЕФИНИТИВНО СЕ ОТКАЖАЛА ОД ГЛУМАТА: Камерон Дијаз нашла нов начин да заработува!

Откако се омажи за Бени Маден, Камерон Дијаз, на големо жалење на милиони фанови ширум светот, реши да затвори едно поглавје од нејзиниот живот. Таа се повлече од глумата и се посвети на семејниот живот, а сè стана комплетирано на крајот на минатата година, кога парот доби ќерка. Малечката Радикс …

Повеќе »