Tag Archives: ист гејт мол

Инстант шопинг кредит од Комерцијална банка за уживање во East Gate Mall

Комерцијална банка и East Gate Mall лансираат Инстант шопинг кредит за вистинска слобода во купувањето на самиот почеток од сезоната на празничните попусти. Инстант кредитот е создаден за едноставно и ефикасно пазарење во East Gate Mall. Кредитот е со максимален износ до 120.000 денари и со рок на отплата до …

Повеќе »

Последна недела на финални попусти во Ист Гејт Мол

ИСТ ГЕЈТ МОЛ ги одбројува последните денови на финални попусти до 70% од претходните сезони. Ова е последна можност да се направи одличен шопинг. ИСТ ГЕЈТ МОЛ е најдоброто место за шопинг затоа што на едно место ги нуди најдобрите интернационални марки кои се омилени за нашето поднебје: сите брендови …

Повеќе »

Првата продавница на H&M конечно се отвори во Скопје!

Долгоочекуваната продавница на H&M конечно се отвори во East Gate Mall во Скопје, овој четврток, 18 август во 10 часот. Еден од најголемите светски модни брендови го пречекаа повеќе од 1.000 купувачи полни со ентузијазам, кои застанаа во редот уште од раните утрински часови за да бидат меѓу првите што …

Повеќе »

Ист Гејт Мол му посакува добредојде на H&M, големо отворање на18-ти август 2022

Шведскиот моден бренд H&M ги отвора вратите на својата прва продавница во Македонија, во Ист Гејт Мол, во Скопје, на 18 августво 10 часот наутро. Посетителите на Ист Гејт Мол ќе имаат можност да доживеат едно сосема ново потрошувачко искуство во продавницата дизајнирана согласно најновиот концепт на H&M. На површина …

Повеќе »

ПО ПРЕКРАСНА НОЌ НА ШОПИНГ СО ШЛАГЕРИ, ФИНАЛНИТЕ ПОПУСТИ ВО ИСТ ГЕЈ МОЛ ПРОДОЛЖУВААТ И ВО ПРЕТСТОЈНИОТ ПЕРИОД

Прекрасна ноќ на шопинг во трговскиот центар Ист Гејт Мол со најубавите македонски шлагери кои будат најголеми емоции, испеани од реномираните солисти Андријана Јаневска, Сашо Гигов Гиш, Мила Николовска, Ристо Самарџиев, Теа Пејиќ, Горан Папаз, Васил Ангелов и Денис Димовски. Ист Гејт Мол е најубавиот модерен нов центар во кој …

Повеќе »

НЕКОЛКУ ДОБРИ ПРИЧИНИ ДА ГО ПОСЕТИТЕ ИСТ ГЕЈТ МОЛ – ДЕНЕС (21 ЈУЛИ) НА LATE NIGHT SHOPPING во периодот на попусти до 70%

Неколку добри причини да го посетите Ист Гејт Мол од 21 Јули официјалниот почеток на финалната распродажба со попусти до 70% и понатаму во текот на викендот.– Бидете први на 21 Јули и зграпчете ги најдобрите понуди, екстра намалувања наденот на Late Night Shopping!– Добијте подарок! Во текот на попладнето …

Повеќе »

Првоаприлска afterwork маскенбал забава со „Тропико бенд“ во „Дежа Ву – Ист Гејт“ во Скопје

По спектакуларниот настап на белградскиот заводник и кршач на женски срца Саша Ковачевиќ, најдоброто место за попладневни викенд журки во македонската метропола – „Дежа Ву – Ист Гејт“, за денот на шегата ви подготвува уште едно изнендување. Прекрасна дружба со Сале и екипата на afterwork маскенбал журка, каде после првите …

Повеќе »