Tag Archives: исповед

(ФОТО) ПЕЈАЧОТ ОТКРИЛ ДЕКА МУ Е ПРОНАЈДЕН ТУМОР НА МОЗОКОТ: Објавил селфи и порачал:„Повеќе не се сеќавам на НЕКОИ ДЕНОВИ, тука има некаква магла!

Том Паркер (32), еден од пејачите од групата „The Wanted“, на својот Инстаграм објавил фотографија и на обожавателите им порачал дека има тумор на мозокот. Имено, тој додал дека два дена пред да се направи сликата, открил дека е болен. Веста, признава тој, го скршила и тој е благодарен на …

Повеќе »

(ФОТО) Македонски лекар ја објави последната исповед на Јосип Броз Тито – меѓу нив и многу прашања за Македонија!

На преку двесте страници се раскажани приказни од кои се леди крвта, докази за мрачната страна на Тито, но и за неговата големина што ќе го надживее илјадници години. „Беше ветено да се молчи цели четириесет години – од смртта на Тито до мај 2020 година. Конечно, дојде време да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Српската водителка и новинар Маја Николиќ искрено: „Два пати прележав корона – беше ужасно!“

Водителката и новинарка, Маја Николиќ, неодамна беше гостинка во емисијата „Балкански улица“ со Весна Дедиќ, а таа открила дека двапати се разболела од коронавирус. „Јас ја имав короната по втор пат, овој пат поминав ужасно. Јас сум еден од тие баксузите. Јас само би им порачала на сите – пазете …

Повеќе »

(ФОТО) Емотивна објава на сопругата на возачот кој гореше пред камерите:„Ова секогаш ми помагаше…!“

Францускиот возач на Формула 1, Роман Грожан преживеа ужасна несреќа на неделната трка за Бахреин ГП во која неговиот болид беше преполовен и гореше скоро половина минута додека тој конечно не успеа да излезе. Благодарение на безбедносните системи ХАЛО и Ханс во болидот, Грожан го преживеа хоророт без скоро никакви …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ХРАБРАТА ГЛУМИЦА – Шенон Доерти се бори со последниот стадиум на рак:„Не сум подготвена да заминам, сè уште имам живот во мене“

Ракот на дојка се вратил и преминал во четвртата фаза. Ова е веста што актерката Шенон Доерти ја доби во февруари 2020. година. Од тогаш до денес, онкологот Лоренс Пиро се обидува понатамошното метастазирање на болеста да стави под контрола . Актерката Шенон Доерти доби тешки вести во февруари оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Тажна исповед на братот: „Принцезата Диана ја чекаше мајка си на прагот но таа никогаш не дошла“

Никогаш не прежалената принцеза Дијана, чија 23-годишнина од смртта беше одбележана минатиот месец, се чини дека никогаш не престанала да ги пополнува колумните во весниците. Помалку познати детали за нејзиното несреќно детство изјавил за Times”, братот на принцезата Дајана, Чарлс Спенсер. Дајана Франсис Спенсер е родена на 1 јули 1961 …

Повеќе »

Се покренува истрага за силувањето на глумицата: Има снимка на моќникот!

Надлежното обвинителство ќе формира случај и ќе покрене истрага за силувањето на актерката Даниела Штајнфелд (36), јавуваат медиумите. Даниела направила страшна исповед во нејзиниот документарен филм „Исцели ме“, кој премиерно се претстави на 26-тиот Сараевски филмски фестивал, а заради тоа што се случи, таа, наводно, ја напуштила Србија. Според сознанијата, …

Повеќе »

Вистинска исповед на млад стручњак кој сака да работи во ТАТКОВИНАТА, но…Еве зошто ни „бегаат“ младите?

Секој ден бевме и сме сведоци дека многу граѓани, а особено помладите, ја напуштаат Македонија. Ви донесувам пост од мајка и ќерка и нивното видување на таа проблематика… Постовите ги пренесуваме во целост… „Ќерка ми Светот стана глобално село и веќе не важи она старото домот ти е таму кај …

Повеќе »

ПОУЧНА ПРИКАЗНА – Се разбудил мамурен, со МОДРИНКА на окото! Кога ја видел пораката на сопругата почнал да ПЛАЧЕ!

Оваа приказна нè насмеа, се надеваме дека и вас ќе ве насмее. 🙂 Марко, среќно оженет човек, се разбудил еден ден мамурен. Цела ноќ ја поминувал со пријателите во кафеана. Тој дури и не се сеќавал кој го донел дома. „Пекол“, си помислил, прашувајќи се дали направил нешто лошо минатата …

Повеќе »