Tag Archives: искуство

(ФОТО) “Некст Тајм” објави скандал за Евровизија: Потврда за политичката позадина и игрите на ова шоу…

Од вторникот сите бевме во „типот“ на Евровизија. Иако, нашите претставници не влегоа во финалето, а според неофицијални податоци од 19. учесници тие биле пласирани на 18. или 19. место, сепак, се’ што е поврзано за овој музички натпревар го привлекува вниманието. По тој повод „Некст тајм“ на својот профил …

Повеќе »

(ФОТО) Единаесет млади истражувачи помагаат и споделуваат патувајќи околу светот

Една од земјите каде застануваат е Македонија… Весела Моловска, менаџер во културата што веќе десет години живее и работи во странство, во соработка со Јавна Соба од Скопје и World Life Experience од Португалија ја покрена иницијативата за еден ваков проект да се случи во Македонија. World Life Experience од …

Повеќе »

(ФОТО) Синот на Брена открива тајна која ја криел 18. години: Вистината за неговото киднапирање!

Стефан Живојиновиќ (25) одлучил вистината за своето киднапирање да ја открие во документарен филм. Постариот син на Лепа Брена решил, како и мајка му, која неодамна го објавила филмот „Годините на Слатки грех“, да сними слично остварување. Меѓутоа, за разлика од најголемата балканска ѕвезда, која во својот проект говорела за …

Повеќе »

(ФОТО) Кире Лазаров: „Наша голема предност против Шпанија е што Раул ни е селектор“

По успешната групна фаза во Загреб, Македонија од недела ги почнува натпреварите во Вараждин, противник ни е силната селекција на Шпанија. На два дена до натпреварот за новинарите зборуваше капитенот Кирил Лазаров. „Седум години бев во Шпанија, повеќе или помалку ги познавам шпанските ракометари, нивниот начин и нивниот стил на …

Повеќе »