Tag Archives: искуство

(ФОТО) Совети од семејство во Скопје кое прележало коронавирус:„Ограничете ги контактите и придржувајте се до препораките!“

Семејство од Скопје е еден од оние примери кога случајно се добива коронавирусот од контакти за кои и не сме свесни дека можат да бидат причина за заболување… Поради сето тоа што го преживеале тие на својата страна на Фејсбук го споделија своето искуство… „Сега кога сме подобри би сакала …

Повеќе »

Мајка од Италија би сакала да го врати времето: Шест совети кои не е доцна да се послушаат!

Со овој напис, една жена се обидува да ги советува другите да не си го искомплицираат животот, како што за жал се случило во Италија Една италијанска мајка си ја отворила душата и со сите го споделила она за што жали сега, кога ќе си го врати времето назад. Корона …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фризерот на славните покажал како изгледа шишање од 1.000 долари (55.000 денари)

Жулиен Фарел, омилен фризер на славните, своето шишање го наплатува вртоглави илјада долари (околу 55.000 денари). И’, покрај неверојатната цена, не му недостасува работа. Поради тоа, новинарката на „Insider“, Емили Кристиан, одлучила да провери што е толку посебно во неговото шишање, но и што точно вклучува. Како што открила, избрала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фернандо Алонсо возел „Јарис“ – еве што вели!

Двојниот првак на Формула 1 седнал зад управувачот на спортската „Тојота Јарис“. Алонсо бил изненаден од Јарисот. Секако, на Есторил не извел обичен модел, туку спортскиот Yaris GR, кој веќе многумина, кои го возеле, го нарекуваат урбан тркач на деценијата. „Овој автомобил е извонредна комбинација на спорт и добри перформанси, …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНА КОЈА ПОБЕДИЛА КАРЦИНОМ ОТКРИВА: Што ќе се промени кога искрено ќе се засакаме себе?

Во својата книга „Повторно родена“, Анита Моорјани детално објаснува што значи да се живее автентично и без страв. Нејзината порака е дека е неопходно да се сакаме силно, со сето срце… Многу луѓе мислат дека оние кои се сакаат себеси се себични и не сакаат да работат за другите. Всушност, …

Повеќе »

(ФОТО) НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ – ЕМА НА ТИНДЕР ЗАПОЗНАЛА МАЖ КОЈ ИМАЛ СВРШЕНИЦА: После некое време се случило чудо за кое ниту не сонувала!

Една мајка две години на Тиндер го барала вистинскиот, и доживеала толку многу што можела да напише книга а цела една глава можела да посвети на човекот кој имал свршеница. Ема Луис Сандерс од Рајнхајм, сега среќно зафатена, вели дека запознала еден куп мажи кои поради некоја причина биле милји …

Повеќе »

(ФОТО) ЖЕНА КОЈА ПОБЕДИЛА КАРЦИНОМ ОТКРИВА: Што ќе се промени кога искрено ќе се засакаме себе?

Во својата книга „Повторно родена“, Анита Моорјани детално објаснува што значи да се живее автентично и без страв. Нејзината порака е дека е неопходно да се сакаме силно, со сето срце… Многу луѓе мислат дека оние кои се сакаат себеси се себични и не сакаат да работат за другите. Всушност, …

Повеќе »

ПОЧНАЛА ДА ДИШЕ – СТАВИЛА КРОМИД ВО ЧОРАПИТЕ И ТАКА СПИЕЛА: „Решив ужасен проблем што ме мачеше со години!“

Блогерката Џенифер Томсон една ноќ спиела со кромид во чорапите и решила 90% од нејзините симптоми на алергија. Нејзиното момче се обидело со истата работа, па тие ги размениле искуства. Блогерката тврди дека го почувствувала ефектот во градите после 20 минути. Се појави нешто како киселина, а потоа почувствувала топлина …

Повеќе »

(ФОТО) Семејното фотографирање отишло во погрешен правец но и’ ја покажало вистинската слика на родителството

Многу мајки сонуваат за совршени семејни фотографии кои ќе ги красат нивните рамки и ќе бидат вечен спомен. Тоа била желба и на Хејли Мизлес која сакала да го овековечи детството на своите три деца па ја ангажирала фотографката Јасмине Тамлин. Иако фотографирањето со мали деца е невозможна мисија, фотографите …

Повеќе »