Tag Archives: искуство

(ВИДЕО) Медицинска сестра плаче на цел глас,во болниците само мртовци:„Се уморив да влегувам во соба и да гледам безживотни тела на пациентите“

„Мислам дека луѓето не разбираат колку оваа работа е стресна. Обучена сум за било што на светот, ама ова е престресно“ Њујорк во моментов е епицентар на пандемијата на коронавирусот во Америка, каде бројот на заразени и починати од Ковид-19 се зголемува од час во час. Медицинската сестра Днил Шамал, …

Повеќе »

(ФОТО) Совети од семејство во Скопје кое прележало коронавирус:„Ограничете ги контактите и придржувајте се до препораките!“

Семејство од Скопје е еден од оние примери кога случајно се добива коронавирусот од контакти за кои и не сме свесни дека можат да бидат причина за заболување… Поради сето тоа што го преживеале тие на својата страна на Фејсбук го споделија своето искуство… „Сега кога сме подобри би сакала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фризерот на славните покажал како изгледа шишање од 1.000 долари (55.000 денари)

Жулиен Фарел, омилен фризер на славните, своето шишање го наплатува вртоглави илјада долари (околу 55.000 денари). И’, покрај неверојатната цена, не му недостасува работа. Поради тоа, новинарката на „Insider“, Емили Кристиан, одлучила да провери што е толку посебно во неговото шишање, но и што точно вклучува. Како што открила, избрала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фернандо Алонсо возел „Јарис“ – еве што вели!

Двојниот првак на Формула 1 седнал зад управувачот на спортската „Тојота Јарис“. Алонсо бил изненаден од Јарисот. Секако, на Есторил не извел обичен модел, туку спортскиот Yaris GR, кој веќе многумина, кои го возеле, го нарекуваат урбан тркач на деценијата. „Овој автомобил е извонредна комбинација на спорт и добри перформанси, …

Повеќе »

(ФОТО) Семејното фотографирање отишло во погрешен правец но и’ ја покажало вистинската слика на родителството

Многу мајки сонуваат за совршени семејни фотографии кои ќе ги красат нивните рамки и ќе бидат вечен спомен. Тоа била желба и на Хејли Мизлес која сакала да го овековечи детството на своите три деца па ја ангажирала фотографката Јасмине Тамлин. Иако фотографирањето со мали деца е невозможна мисија, фотографите …

Повеќе »

(ФОТО) ГРУПА НА МАЈКИ НА ФЕЈСБУК И ПОМОГНАЛЕ ДА НЕ ГИ ЗАГУБИ БЛИЗНАЦИТЕ: Погрешната дијагноза на лекарот можело „скапо да ја чини“!

Предвременото пукање на водењакот се случува кога амниотската кеса ќе пукне пред 37-та недела од бременоста. Ова може да предизвика инфекција или предвремено породување… Откако лекарот ѝ рекол дека „се помочала“, Лаура Донеган (30) дознала дека сепак предвреме ѝ пукнал водењакот, кога побарала совет на Фејсбук. Мајките на Фејсбук веднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се вратила Аврил Лавињ: Преслушајте го првиот синг во многу емотивниот и искрен спот за нејзината тешка болест!

Поп рок пејачката Аврил лавињ, како и што ветила, се вратила на музичката сцена. Ѕвездата од Канада последните неколку години не била во јавност ниту снимала бидејќи патела од Лајмска болест. „Последните неколку години ги минав дома, болна, борејќи се против Лајмската болест. Тоа беа најлоши години од мојот живот …

Повеќе »

(ФОТО) “Некст Тајм” објави скандал за Евровизија: Потврда за политичката позадина и игрите на ова шоу…

Од вторникот сите бевме во „типот“ на Евровизија. Иако, нашите претставници не влегоа во финалето, а според неофицијални податоци од 19. учесници тие биле пласирани на 18. или 19. место, сепак, се’ што е поврзано за овој музички натпревар го привлекува вниманието. По тој повод „Некст тајм“ на својот профил …

Повеќе »

(ФОТО) Единаесет млади истражувачи помагаат и споделуваат патувајќи околу светот

Една од земјите каде застануваат е Македонија… Весела Моловска, менаџер во културата што веќе десет години живее и работи во странство, во соработка со Јавна Соба од Скопје и World Life Experience од Португалија ја покрена иницијативата за еден ваков проект да се случи во Македонија. World Life Experience од …

Повеќе »