Tag Archives: искуство

Утринската програма на МРТ1 добива „засилување“ со нов но и познат лик

Јована е позната по нејзиниот ведар и позитивен дух, секогаш подготвена на високо ниво на својата задача, која што веќе долги години го задржува вниманието на гледачите на телевизиските екрани. Познатата македонска ТВ водителка, Јована Костадиновска која што досега беше дел од утринската програма на Сител Телевизија, отсега ќе ја …

Повеќе »

(ФОТО) ИТНО НА ЛЕКАР! Белграѓанин открил нов симптом на корона!

Еден граѓанин на Белград на Фејсбук го споделил своето искуство по „ковид 19“ и предупредил зошто сината боја под ноктите е алармен сигнал и дека оние кои се лекуваат дома треба веднаш да контактираат со лекар доколку забележат нешто слично. Меѓу бројните симптоми на ковид 19, од кои најчести се …

Повеќе »

(ФОТО) Меган Маркл признала дека имала спонтан абортус

Меган Маркл денес за „Њујорк Тајмс“ открила дека претрпела абортус кога се преселиле во САД. Војвотката од Сасекс изјавила дека го изгубила своето второ дете откако почувствувала „остар грч“ во стомакот, додека во јули ја менувала пелената на нејзиниот син Арчи. Меган опишала дека и се слоѓило дома во Лос …

Повеќе »

(ФОТО) Поради дечко од „Тиндер“ дала отказ за да се пресели во Шкотска: Пред летот доживеала горко искуство кое го „свртела“ во најпозитивно…!

Една 27-годишна жена од Австралија, која планирала да се пресели во Шкотска поради маж кој го запознала на Тиндер, била оставена откако си дала отказ и се одјавила од станот. Стефани Гортон била подготвена да се пресели на другиот крај на светот, за да мажот ја остави две недели пред …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА МЛАД ТАТКО – „Кога нашиот син се роди, сопругата не можеше да поднесе што има Даунов синдром. Си замина а јас останав!“

„Во ниту еден момент не помислив да го напуштам мојот син, тоа би било навистина нехумано. Со сопругата наскоро се разделивме, и започнав нов живот како самохран татко на ‘сончево’ дете“, вели тој Евгениј Анисимов (33) од Русија не можел да замисли да го остави своето дете во сиропиталиште како …

Повеќе »

БИЛО БОЛНО – ТОМ ХЕНКС ЈА ОПИШАЛ БОРБАТА СО КОРОНА:Еве што му се случувало во телото а споделил и еден ДЕТАЛ!

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон беа првите холивудски луѓе што се разболеа од коронавирусот. Том Хенкс зборувал за борбата против вирусот корона во емисијата што ја водел Стивен Колберт. Актерот изјавил дека неговата сопруга го изгубила чувството за мирис и вкус а дека тој, на пример, не. Хенкс …

Повеќе »

Фејсбук статус на Гоце Марков, лице кое помага во инфективната клиника: „Колку и да се пишува малку е… како да му објасниш некому колку брзо се умира?“

Статус на Гоце Марков, медицинско лице кој пристигна на помош во Инфективната клиника во Скопје од внатрешноста на државата… „За браќата и сестрите мои скептици!! Не е грипче луѓе! Колку и да се пишува малку е… како да му објасниш некому колку брзо се умира? Нема зборови! А јас мислев …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИ ГО ИСПОЛНИЛ СОНОТ – Петгодишникот кој избегал со автомобилот на родителите добил можност да вози „Ламборџини“

Авантурата на петгодишниот Адријан Замарипи, кој побегна во автомобилот на неговите родители за да купи Ламборџини и беше фатен од полицијата на автопатот, го доби своето продолжение. Овој потег на момчето беше осуден од многумина, но меѓу нив не се многу италијански сопственици на автомобили. Тие беа воодушевени од приказната. …

Повеќе »

Вакцините против корона имаат несакани ефекти: Пациент се пожалил на неподнослива треска со денови

Едно од првите лица кои што биле тестирани со новата вакцина за корона вирус е романсиер и поранеше детскт ТВ презентер, Симион Корт ги пренел своите впечатоци за некои од несаканите ефекти. Гостувајќи во утринската програма „Добро утро Британијо“ во Велика Британија, тој објаснил зошто доброволно се согласил на тестирањето, …

Повеќе »