Tag Archives: искуство

(ВИДЕО) После состанокот на момчето му испратила порака на момчето и доживеала невидено бламирање!

Во време на апликациите и социјалните мрежи, состаноците може да бидат прилично неизвесни, но често се појавуваат некои феноменални приказни. Една жена од TickTok открила како изгледала нејзиниот прв состанок. По излегувањето, таа ја споделила својата смешна приказна со своите придружници, и тоа откако се чувствувала прилично засрамено. Имено, по …

Повеќе »

(ФОТО) ПОВТОРНО БИ ГО НАПРАВИЛА ТОА – Девојка која работела како „послужавник за суши“ во Сплит тврди: „Тоа не е стриптиз!“

Сплитските ресторани Olive Tree and Roof 66/Fetish, Food & Meu нудат суши кој го служат на голи девојки, а една од нив сега го споделила своето искуство за работа во еден од овие ресторани. Вработената го споделила своето искуство за хрватскиот RTL, но сакала да остане анонимна поради негативниот публицитет …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сопругот ја изневерил, а таа му се одмаздила на најдобар можен начин

„Поднесов барање за развод. Напишав бестселер за сето тоа… Купив куќа. И ликот го нареков Даниел”, вели измамената Габриеле во видеото. View this post on Instagram A post shared by Gabrielle Stone (@gabriellestone) Авторката Габриела Стоун (33) објави видео на TikTok за да им објасни на своите следбеници што се …

Повеќе »

ГО ФАТИЛА СОПРУГОТ СО ЉУБОВНИЦА ВО ​​СОПСТВЕНИОТ КРЕВЕТ: Наместо скандал, го направила она што никој не би!

Таксито ме остави пред зградата, веднаш пред автомобилот на мојот сопруг. Па како? Зарем тој не е на работа? И тука не се посомневав на ништо. Мислев дека заборавил нешто… Ќе го прескокнам тој глуп вовед, која сум, што сум, колку години имам и каква коса, гради и задник имам. …

Повеќе »

(ФОТО) ЛЕКЦИИ ЗА РОДИТЕЛСТВОТО КОИ МОЖЕМЕ ДА ГИ НАУЧИМЕ ОД КЕЈТ МИДЛТОН: Таа има важен совет за сите родители!

Кејт Мидлтон си ја отворила душата и најискрено зборувала за родителството и нејзините деца Кејт Мидлтон вели дека имала среќно детство и дека сака да им даде на своите деца иста љубов и воспитување како што имале таа и нејзината сестра и брат. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа девојка до својата 18. година била потполно ќелава. Одлучила дека тоа нема да ја запре…!

ЕМИ Бурби имала само 17 години кога косата почнала да и паѓа. На 18. годишна возраст, таа останала целосно ќелава. „Вашата коса и изглед се едни од најважните работи кога имате 17. години, така што навистина беше поразително да ја изгубам“, открила таа за британски Metro. Еми страда од сериозен …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Жена се вратила од мртвите и открила дали треба да се плашиме од смртта!

Една жена буквално се вратила од мртвите и опишала какво е чувството да се биде на „другата страна“ Трисија Бејкер, доживеала тешка сообраќајна несреќа во која изгубила многу крв и била во многу критична состојба. Иако не се сеќава на самата операција, таа тврди дека во тој момент, нејзината душа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Драматично сведоштво на Благоја Грујовски за борбата со Ковид-19:„Ја научив лекцијата за вирусот корона на потешкиот начин!“

Благоја Грујовски е еден од најпопуларните фолк пејачи во Македонија и изведувач кој ужива во симпатиите и’ на публиката и’ на неговите колеги. Веселиот дух и редовната насмевка се негов заштитен знак, и секој го препознава по неговата срдечност и шега. Сепак, изминатите денови не биле лесни за овој весел …

Повеќе »

(ФОТО) Една недела се туширала со ладна вода и ги покажала резултатите

Стефани Хоуп со месеци слушала за придобивките од туширањето со ладна вода. Слушнала дека позитивно влијае на психата, кожата, косата и го олеснува воспалението на мускулите после тренинг. Студениот туш наутро ве буди веднаш, а Стефани не е „утрински тип“. Таа сака да спие и тешко се буди. Иако лекарите …

Повеќе »