Tag Archives: искуство

Сестри од пеколот: Најлоша приказна од породување од околината

Породувањето е еден од најважните, но и најстресни настани во животот на секоја жена – најмалку што очекуваат е довербата во лекарите и медицинските сестри за да се направи процесот што е можно полесен. Сепак, на Балканот, жените честопати имаат грозоморни искуства со болничкиот персонал, како што покажа искуството на …

Повеќе »

(ФОТО) Кој сме ние да судиме за нечиј туѓ живот! Пејачката Адријана Алачки за Жан Митрев: „Се запознавме лично кога дојде со двете деца во рацете позади сцената…“

По објавувањето на вестите за Филан Митрев, синот на познатиот кардиохирург Жан митрев, интернет се вжешти од осуди, пофалби – најчесто контрадикторни мислења…Но, ги имаше и оние кои искажаа свое лично искуство со Жан Митрев… Денес го донесуваме искажувањето на пејачката и водителка, Адријана Алачки која се огласи на својот …

Повеќе »

(Рецепт) Жена (75) го споделила својот рецепт за намалување на шеќерот во крвта за 10. ДЕНА:„Ова мене ми го спаси животот!“

Таа природно го намалила нивото на шеќер во крвта за 10 дена „Оваа година полнам 75 години, и покрај високиот крвен притисок, имав проблеми со шеќерот во крвта, кој понекогаш надминуваше 7,9. Со цел да го нормализирам шеќерот, се префрлив на диета, но истовремено почнав да конзумирам народен лек и …

Повеќе »

Потpecна иcпoвeд на татко од Прилеп: Детето имало потpec на мозoкoт и го потврдиле како позитивно на кopoнавиpyc

Александар Конески од Прилеп на Фејсбук раскажува за тоа што се’ пpeживеале заедно со неговиот 6-годишен син Максим кој добил потpec на мозоkoт од пад, но во болница утврдиле и дека е позитивен на Koвид 19. “Кој има уши да слуша нека чуе!!! Сакам со сите вас да споделам едно …

Повеќе »

ИСИДОРА ЗБОРУВАЛА ДЕКА ЕДНА РАБОТА Е „АКТИВАТОР“ ЗА ДОБИВАЊЕ РАК: Не се цигарите, не е алкохолот, а не помага ниту здрава храна…

Исидора Бјелица почина вчера на 52-годишна возраст, а јавно зборувала за својата борба со сериозната болест. Во една пригода, нејзините резултати биле уште подобри, па иако таа во моментот не знаела дека болеста ќе се врати дури 4. пати, Исидора рекла дека верува дека стресот е активатор на оваа болест. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Григор Димитров ја опишал тешката борба со корона вирусот

ГРИГОР ДИМИТРОВ сè уште ги чувствува последиците од коронавирусот со кој се зарази на серијата турнири на Ѓоковиќ минатиот месец. Бугарскиот тенисер беше првиот заразен на Адрис тур, на која подоцна се заразија и неколку други тенисери, меѓу кои и Ѓоковиќ, најдобриот играч на светот. И’ додека Ѓоковиќ го надмина …

Повеќе »

ИСКУСТВО НА ЕДНА МАЈКА:„За оние кои НЕ знаат што значи да се биде на РЕСПИРАТОР. Од искуство! Мојата ќерка живееше 4 месеци со таа машина…!

„За оние кои НЕ знаат што значи да се биде на РЕСПИРАТОР. Од искуство! Мојата ќерка живееше 4 месеци со таа машина…Искуството е страшно,болно а резултатите доживотно да плачеш бидејќи има последици 🙁 За почеток, респираторот не е кислородна маска ставена преку устата на пациентот, додека тој лежерно одмара и …

Повеќе »

БИЛО БОЛНО – ТОМ ХЕНКС ЈА ОПИШАЛ БОРБАТА СО КОРОНА:Еве што му се случувало во телото а споделил и еден ДЕТАЛ!

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон беа првите холивудски луѓе што се разболеа од коронавирусот. Том Хенкс зборувал за борбата против вирусот корона во емисијата што ја водел Стивен Колберт. Актерот изјавил дека неговата сопруга го изгубила чувството за мирис и вкус а дека тој, на пример, не. Хенкс …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СЕ БОРИ СО ИНФЕКЦИЈА – „КОРОНАТА Е КАКО ТОРНАДО, СЕ МИ ПАЃА ОД РАЦЕ И ПАЃАМ“: Водителот открил низ каква АГОНИЈА минува!

Ричард Квест со вирусот корона се заразил кон средината на април. Сепак, неговата кашлица се вратила, без предупредување и навидум без причина, рекол тој. Истото важи и за заморот. Тој истакнал дека е понесмасен од порано. “Станав неверојатно несмасен. Би истакнал понесмасен од порано. Никогаш никој не ме нарекол грациозен, …

Повеќе »