Tag Archives: искуство

(ВИДЕО) Трик кој ќе ги воодушеви дамите: Идеално решение за неудобни потпетици

Потпетиците често може да предизвикаат проблеми кај жените Една жена на социјалната мрежа Тик Ток покажала трик со кој секој чевел може да стане удобен. Се’ што ви треба е една хигиенска влошка, која ќе ја ставите во внатрешноста на штиклите. @joburtonread I’ve done this so many times on a …

Повеќе »

Сузана Манчиќ на работ на солзи: „Ќерка ми ми кажа дека не сака да живее во ваков свет“

Популарната водителка едвај ги задржала солзите Темата на емисијата „Ако прозборувам“ била грижата за децата и нивната заштита, а на оваа тема зборувала и водителката Сузана Манчиќ, која низ солзи раскажала потресен детал од воспитувањето на своите деца. – Имаше многу секти во делот од градот каде што живеев. Еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И КОЛАБИРАЛЕ – Навалицата кон електронските цигари станува се’ поголема: Студентка го привлекла внимание со застрашувачко искуство

Електронските цигари можат да се видат речиси на секој агол. Примамливите мириси, и зборовите на производителите кои се колнат дека не му штетат на здравјето, беа доволни да ја придобијат денешната младина. Сепак, не треба да се занемари дека тие имаат и лоши страни, на кои една студентка сега решила …

Повеќе »

И ИСТУРИЛ ДРОГА ВО ПИЈАЛОК: Исповед на девојка која била во канџите на опасноста! Еве како успеала да се спаси!

Лили на време забележала што се случува! Една девојка сподели шокантна исповед на својот Твитер профил. Таа ја споделила приказната за да им ги отвори очите на другите девојки и да не се стават во опасност во која таа се нашла. Имено, една девојка по име Лили Повлес забележала нешто …

Повеќе »

(ВИДЕО) БОЛНА ИСПОВЕД НА ВИЛ СМИТ КОЈА ШОКИРАЛА МНОГУМИНА: Гледав како ми исчезнуваат ПАРИТЕ и куќата, а проговорил и психоделичното искуство!

Вил Смит гостувал во шоуто на Нетфликс „My Next Guest Needs No Introduction“ (На мојот следен гостин не му треба претставување), чиј водител беше Дејвид Летерман. Шоуто се снимало пред доделувањето на Оскарите, па не се зборувало за инцидент, а Смит меѓу другото раскажал за своето искуство со дрогата и …

Повеќе »

(ФОТО) Како на филм: Сама се породила на пат, а потоа седнала во автомобилот и возела до дома!

Хедер Скетс од Кентаки била во центарот на вниманието на американските медиуми откако го родила своето шесто дете сама, покрај пат, додека другите деца ја гледале од автомобилот. Таа на својот Фејсбук профил објавила семејна слика, но и напишала за ова необично искуство. Бидејќи имала три недели од терминот за …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка од Украина споделила тешки моменти: „Мамо, никогаш нема да ме изгубиш, нели?“

ВОЈНАТА неодамна стана ужасна реалност за украинскиот народ, а оние кои најмногу страдаат се децата, најслабите и најневините во целата приказна. Секојдневно сме сведоци на ужасни вести и фотографии кои покажуваат дел од она низ што минуваат луѓето кои до вчера живееле во мир и хармонија, во безбедноста на своите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИСКРЕНО – „Требаше да завршам како проститутка, а не како музичка икона“

Алиша Кис го прослави својот 41. роденден, а во описот на фотографијата која ја објави на својот Инстаграм воодушеви многу фанови. “Роденден ми е! Многу сум благодарна што сум жива! Благодарам на секој човек кој ме изненади синоќа планирајќи заедно со маестрално изненадување. Ме направивте толку среќна! Испраќам голема љубов …

Повеќе »

Надал се коцкаше, па го совлада Шаповалов за ново полуфинале на АО

Рафаел Надал е во полуфиналето на Мелбурн. Шестиот играч во светот, по голема борба и промашени два сета вишок, сепак го победи Денис Шаповалов со 6:3, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3. Се очекуваше Канаѓанецот да му биде рамноправен ривал на Шпанецот, но почетокот на мечот не го навестуваше тоа. Првиот сет …

Повеќе »