Tag Archives: искуства

Осум жени ги откриваат своите најдобри совети за надминување на раскинувањето

Она што е застрашувачко за раскинувањето е фактот што не знаеме како ќе се чувствуваме после него. Додека некои се брзи и безболни, други се поразителни, тешки и се чини дека ни треба цела вечност за да ги надминеме. Љубовта е еден вид дрога и какво и да е раскинувањето, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Одблизу со Лара Иванова: „Бев спремна и да накиснам на дождот, само за да ги отпеам моите песни на концертот кај Владо!“

Пејачката Лара Иванова (17) за кратко време стана една од миленичките на тинејџерската публика. Нејзините песни постојано се вртат на радијата, а таа со месеци е на врвот на топ-листите. Неодамна пееше и на „Макфест” и ја освои наградата за интерпретација за песната „Душа”. Но, во јавноста веднаш тргнаа коментарите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фотографи за свадба откриле три знаци по кои веднаш знаат дека бракот нема да трае

ФОТОГРАФРКАТА Шајла Херингтон споделила во видеото што го објавила на TikTok три знаци со кои свадбените фотографи можат веднаш да препознаат дека некој брак ќе се распадне, а нејзиното откритие набрзо станало хит. „Првиот индикатор е дали еден од сопружниците позира на повеќе од три фотографии без партнер“, рекла таа. …

Повеќе »

Овие ѕвезди ги споделиле искуствата за нивната битка со дијабетесот

ДИЈАБЕТЕСОТ е хронична болест во која нивото на гликоза во крвта е покачено. Поголемиот дел од храната што ја јадеме се претвора во гликоза која нашето тело ја користи за енергија. Панкреасот произведува инсулин, хормон кој го регулира нивото на шеќер во крвта дозволувајќи му на шеќерот да влезе во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мајка на осум момчиња пред пет месеци го родила своето последно дете. Повторно е бремена!

Мајка на осум момчиња открила дека е повторно бремена, иако нејзиното најмало дете има само пет месеци. 29-годишната Јалансија Росарио ги родила синовите Џамел (12), Мајкл Џуниор (9), Анхел (8), Гимани (6), Армани (3), Синкреа (1), Казе (5 месеци) и Армани кој го загубила во третото тромесечје од бременоста, кој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју YOVA: „Ако некој има страст кон музиката, го советувам да се фрли во музичките води, без разлика дали ќе стане sвезда или не – непроценливо е да се занимавате со нешто што го сакате!“

Колку често ни се случува да не знаеме што имаме ДОМА? Колку често се восхитуваме на некои непознати „ликови“ а не знаеме дека тука, дома, имаме бисери по кои копнеат и во странство…. Еден од тие БИСЕРИ, богатства е YOVA, млада уметничка – бидејќи за музиката која ја изведува може …

Повеќе »

Што за автофагијата сознале лекарите од Калифорнија?

Лекарите од Калифорнија веруваат дека диетата што ја практикуваат се повеќе познати личности може да помогне во спречување на срцеви заболувања и дијабетес тип 2. Џенифер Анистон и Бенедикт Камбербач се едни од познатите фаци кои повремено се ставале на пост (автофагија) за да изгубат вишок килограми. Најпопуларната форма е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТ НА РАБОТ – ХОТЕЛ САМО ЗА ОНИЕ СО ЧЕЛИЧНИ НЕРВИ: Буквално спиете на провалија, но само ако успеете да стасате дотаму!

Овој хотел не е за оние со слабо срце! Natura Vive Skylodge, сместена во предградието на регионот Куско, нуди неверојатен поглед на долината подолу. Може да стигнете до сместувањето само со качување, пешачење и зип-лајн, но дефинитивно вреди да се вложите напор. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Не сакала да се вакцинира па горко зажалила:„Во болницата слушав само стенкање!“

Има се’ повеќе антиваксери и невакцинирани луѓе кои се соочуваат со тешки симптоми на коронавирус. Една од нив е ТикТокерката Александра Бланкенбилер од Флорида, која починала од компликации на корона вирусот само девет дена откако била примена во болница. Пред да почине, таа објавила видео од болничкиот кревет во кое …

Повеќе »