Tag Archives: искуства

(ВИДЕО) Се запознале преку Тиндер, отишла на средба со него и ДОЖИВЕАЛА ХОРОР! Потоа се правдаше: Така се однесувам затоа што…

Запознавате некого на Тиндер, одите на состанок и доживувате вистински кошмар? Ова е кратката приказна за една девојка која на TikTok се претставува под името Лиш. Таа таму го споделила своето горчливо искуство. На почетокот на приказната Лиш нагласила дека живее во планински град каде што нема многу можности да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРИКАЗНА ОД СВЕТА ГОРА – МОНАСИТЕ КОГА ЌЕ ВИДАТ ЧОВЕК, ТОЧНО ЗНААТ КАКО СЕ ВИКА И ШТО РАБОТИ: Вистинска приказна!

Ненад Андриќ со години ја посетува Света Гора, а ова се неговите искуства… Еден од ретките луѓе што имал можност да разговара со монасите од Света Гора, Ненад Андриќ од Белград, при својата десетгодишна посета на Света Гора ги собрал мудростите, учењата и пророштвата на монасите и испосниците и ги …

Повеќе »

(ВИДЕО) Приказни од Зоолошката со Тина Мицковска: Кај лемурите владее матријархат, а птиците први претчувствуваат земјотрес

Скопската зоолошка последниве години стана толку популарна што понекогаш за викенд доаѓаат и по десет илјади посетители. За животните од скопската ЗОО одамна пишуваат и светските медиуми, особено најпрестижните, кои објавија слики од беби-бумот кога за кратко време тука се родија 50-ина животни. Тина Мицковска четири години е пиар на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојка опишала како изгледа СОСТАНОК кога си РАЗВЕДЕНА МАЈКА: Мажите ме посрамуваат…

Кога Сара Хени за прв пат споделила негативно искуство од Тиндер на својот TikTok, кога маж ја навредувал поради нејзиниот изглед на телото, мислела дека тоа е уникатен случај… Нејзиното видео за кратко време стана вирално, а потоа сфатила дека не е сама. Има многу жени, разведени мајки како неа, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОТВОРЕНО со Златко Јовановски: „Додека децата ме исмејуваа мајка ми ме убеди дека ми љубоморат оти сум роден да бидам ѕвезда!“

„Јас знам дека ќе успеам каде и да одам, зашто сум шлакнат и будала, а само таквите успеаваат. Отсекогаш знаев дека ќе имам светска кариера. Како дете се облекував поразлично од врсниците и тие ме исмеваа и ме навредуваа, ама мене мајка ми ме воспитуваше да верувам во себе. Ми …

Повеќе »

Со колку од нив спиеше? „Имам 29 години и спиев со 47. мажи, тоа ми е природно“

Над 50. отсто од мажите и жените некого ќе го сметаат за промискуитетен ако имаат повеќе од 15. сексуални партнери, а тој број сам по себе изгледа проблематичен, бидејќи повеќето жени ќе го сметаат мажот за сексуално неискусен ако има помалку од седум партнери. Експертите за врски ги советуваат новите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонската музика доби нова „икона“: Слушнете ја првата песна „Do You Remember“ на Тамара Волческа

„Снимањето на спотот… Тоа е вистински ден за прераскажување. Јануари, без греење, се тресеа вилици и колена, секој со своите улоги трча наваму-натаму, желби за перфекција, смеење, one shot сцена со боја на која мислам дека сите бевме со возбудени милиони сетила и концентрација, за на крај да ги избојам …

Повеќе »

Како точно да се разликува омикрон од обичната настинка?

Видот Омикрон повторно ја полни брзата помош, а пристигнува со симптоми сосема слични на „обична настинка“. Дали може да се препознае разликата? Омикрон пристигна во Македонија, за жал, истовремено со сезонскиот грип и настинката – и со речиси исти симптоми. За разлика од другите видови, карактеристичните симптоми на омикрон се …

Повеќе »

Искуства на татковци кои присуствувале на породувањето на сопругата: „Бев шокиран кога ми дадоа дете кое личи на вонземјанин“

Породувањето воопшто не е лесно, мајките обично се исплашени и збунети, особено ако се работи за прво дете. Целиот процес е непознат, а со силни болки се’ е уште потешко. Сепак, поддршката е многу важна овде, затоа многу татковци сакаат да присуствуваат на породувањето и да бидат таму за време …

Повеќе »