Tag Archives: искрено

(ФОТО) Дино Мерлин во живо во ТВ емисија откри дека бил тешко болен но и многу детали од приватниот живот:„Размислував за прекинување на кариерата!“

ДИНО МЕРЛИН синоќа гостуваше на ХРТ во емисијата „Во свој филм“, во која зборуваше за неговата долга и успешна кариера, но откри и многу детали од неговиот живот. Босанскиот музичар се присети на деновите кога работел во фабриката за кревети во Вогошча и запишувал песни на мрсна хартија. „Ме исмеваа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – Принцот Хари, во интервјуто кое сите го чекаат, си ја отворил душата кај Опра: „Моја најголема грижа беше да не се повтори историјата!“

Долго најавуваното интервју на Меган Маркл и принцот Хари со најпопуларната водителка ќе се емитува во понеделник, пренесуваат странските медиуми. Војводата и војвотката од Сасекс се очекува да откријат некои „прилично шокантни работи“. Објавените клипови како делови од интервјуто сугерираат дека ништо нема да биде „забранета“ тема во интервјуто. Веста …

Повеќе »

(ФОТО) ПОТВРДЕНО Е – НА ВИДЕЛИНА ИЗЛЕГУВААТ „ВАЛКАНИТЕ АЛИШТА“: Хари и Меган ќе ја кажат вистината за сите тензии со остатокот од семејството!

Дојде и тоа време! Принцот Хари и Меган Маркл конечно се подготвени да зборуваат за изминатата година, во која тие беа едно од најспоменуваните имиња во светските медиуми.   View this post on Instagram   A post shared by Meghan Markle 🔵 (@meghanmarkle_official) Откако решија да го напуштат кралското семејство, …

Повеќе »

ЏОРЏИНА НА РОНАЛДО СИ ЈА ОТВОРИЛА ДУШАТА:„Татко ми беше дилер на дрога!“

Многумина не ме сакаат мене ниту Кристијано  Во интервју за шпанските медиуми, Џорџина Родригез првпат отворено зборуваше за своето тешко детство. Вереницата на Кристијано Роналдо зборуваше за нејзиниот татко, осуден дилер, сиромаштијата, напорната работа и дека таа не била задоволна од физичкиот изглед во нејзината младост. „Напорно работев за да …

Повеќе »

(ФОТО) Четворки пред и после породувањето: И’ раце и’ срце полно „медењаци“

Блогерката Линдзи Хеј по два спонтани абортуси останала бремена со четворки и го споделила своето искуство и среќа на Инстаграм. Неверојатно е како оваа мала жена ја покажа својата бременост и роди здрави деца Откако доживеала неколку спонтани абортуси, Линдзи Хеј не можела да поверува кога дознала дека е бремена …

Повеќе »

(ФОТО) Очувот на Метју Пери проговорил за неговата состојба:„Ужасно е кога луѓето ќе се разболат!“

АКТЕРОТ Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во серијата Пријатели, ја загрижи јавноста со својот изглед во последните месеци. Иако многумина претпоставуваа дека запоставениот изглед на омилениот актер се должи на проблем со зависност, неговиот очув Кит Морисон откри дека Метју имал многу тешка операција на желудникот од која …

Повеќе »

Вистинска исповед на млад стручњак кој сака да работи во ТАТКОВИНАТА, но…Еве зошто ни „бегаат“ младите?

Секој ден бевме и сме сведоци дека многу граѓани, а особено помладите, ја напуштаат Македонија. Ви донесувам пост од мајка и ќерка и нивното видување на таа проблематика… Постовите ги пренесуваме во целост… „Ќерка ми Светот стана глобално село и веќе не важи она старото домот ти е таму кај …

Повеќе »

ГО СПАСИЛА ОД СИГУРНА СМРТ – Масимо Савиќ: „Да не ја запознав Ени одамна не би бил меѓу живите!“

Масимо Савиќ, во чиј „мал круг на големи луѓе“ првото место го зазема неговата сопруга Ени, рекол дека таа е таа која е заслужна што тој живее и создава денес. „Да не ја запознав Ени, немаше да бев жив долго време. Тука нема говор. Не беа 5. минути до 12., …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Новак ни рече дека ја прекинува кариерата – плачевме и рековме ‘што правиш?’“

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на Новак Ѓоковиќ, открила дека сегашниот број еден привремено го напуштил тенисот. Тоа било во 2018. година, непосредно по операцијата на лактот, повреда која го мачела долго време и поради која бил непрепознатлив. Сето тоа резултирало со пораз од Французинот Беноит Перо во второто коло на Мастерсот …

Повеќе »