Tag Archives: искрено

(ФОТО) Рики Мартин:„Ме тераа да кријам дека сум геј поради кариерата“

Порториканецот кој актерската кариера ја започнал како дете во сапуницата „General Hospital“и се вратил на глумата.Во серијата за починатиот дизајнер Ѓани Версаче го глуми неговиот љубовник Антонио Д’Амико. Пејачот Рики Мартин (46), во средата, гостувал во емисијата „Daily Show“ која ја води комичарот Тревор Ноа (33). Порториканскиот пејач открил зошто …

Повеќе »

(ФОТО) Минала пекол! Два месеци очај, страшни болки и страв после породувањето: Драматична исповед на Серена Вилијамс!

Славната американска тенисерка Серена Вилијамс открила дека имала сериозни здравствени проблеми непосредно по раѓањето на ќерката Олимпија. Серена во ексклузивно интервју за „Вог“ раскажала низ какви маки минувала за време но и’ после породувањето. When I first saw this @voguemagazine cover it brought tears to my eyes. All Vogue covers …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Еден на Еден“: Триото од „Зевзекманија“ ќе раскажува за нивните згоди и незгоди

Ве очекува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жаре го угости триото од познатата емисија „Зевзекманија“.Гостите и тоа како имаа што да кажат и раскажат, особено Горан кој зборуваше за неговата богата новинарско-водитителска кариера, а се разбира, тројцата споделија и за …

Повеќе »

(ФОТО) Андријана Јаневска ги „разигра духовите“ и со статусот на Фејсбук никого не остави рамнодушен!

Пејачката и професорка по музика, Андријана Јаневска преку својот статус на Фејсбук ги натера своите пријатели и следбеници да размислат за суштината на животот и нештата за кои во време на брз начин на живот се помалку размислуваме. Имено, таа на некој начин напиша дефиниција за нештата во секојдневието кои …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жељко Јоксимовиќ во „Еден на Еден“ открива: „Доста е, не правам веќе деца“

И овој пат следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Жаре и неговиот тим го угостија еден од најпознатите балкански пејачи, Жељко Јоксимовиќ, кој секогаш има што да раскаже од неговата богата кариера. Сигурно малкумина од вас знаат дека Жељко е еден од ретките …

Повеќе »

Лила ја отворила душата и проговорила за најголемата болка

Македонската водителка Лила Филиповска јавно проговори за еден од најтешките моменти во нејзиниот живот, смртта на нејзиниот татко Милан. Таа за порталот „Женски магазин” истакна дека тој бил горд на нејзиното факултетско образование и поради тоа што го остварила својот сон. Тој бил нејзина ѕвезда-водилка, човек за пример и столб …

Повеќе »

(ФОТО) Весна Петрушевска со емотивен статус за Тоше Проески:ТРОФЕЈ

За Весна Петрушевска, како и за многумина кои добро го познаваа Тоше Проески, октомври е месец на тага, жал, непребол…Познатата актерка често се потсетува на починатиот македонски ангел, а во денешниот пост опишала една нивна средба… Последното интервју на нашата музичка ѕвезда Тоше Проески се случи во нејзината емисија, само …

Повеќе »

(ФОТО) Шарапова отворила душа: „Серена никогаш нема да ми прости, а од Димитров секогаш ми се тресеа нозете“

Некогаш првата тенисерка на светот во новата автобиогрфија говори за почетоците, односите со противничките, љубовите, животот… Петкратната освојувачка на Грен слемови и некогаш прва тенисерка на светот, Марија Шарапова (30), на 12. септември ќе ја објави автобиографијата „Unstoppable: My Life So Far“ во која говори за своите тениски почетоци, односите …

Повеќе »