Tag Archives: искрено

(ФОТО) Четворки пред и после породувањето: И’ раце и’ срце полно „медењаци“

Блогерката Линдзи Хеј по два спонтани абортуси останала бремена со четворки и го споделила своето искуство и среќа на Инстаграм. Неверојатно е како оваа мала жена ја покажа својата бременост и роди здрави деца Откако доживеала неколку спонтани абортуси, Линдзи Хеј не можела да поверува кога дознала дека е бремена …

Повеќе »

(ФОТО) Очувот на Метју Пери проговорил за неговата состојба:„Ужасно е кога луѓето ќе се разболат!“

АКТЕРОТ Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер во серијата Пријатели, ја загрижи јавноста со својот изглед во последните месеци. Иако многумина претпоставуваа дека запоставениот изглед на омилениот актер се должи на проблем со зависност, неговиот очув Кит Морисон откри дека Метју имал многу тешка операција на желудникот од која …

Повеќе »

Вистинска исповед на млад стручњак кој сака да работи во ТАТКОВИНАТА, но…Еве зошто ни „бегаат“ младите?

Секој ден бевме и сме сведоци дека многу граѓани, а особено помладите, ја напуштаат Македонија. Ви донесувам пост од мајка и ќерка и нивното видување на таа проблематика… Постовите ги пренесуваме во целост… „Ќерка ми Светот стана глобално село и веќе не важи она старото домот ти е таму кај …

Повеќе »

ГО СПАСИЛА ОД СИГУРНА СМРТ – Масимо Савиќ: „Да не ја запознав Ени одамна не би бил меѓу живите!“

Масимо Савиќ, во чиј „мал круг на големи луѓе“ првото место го зазема неговата сопруга Ени, рекол дека таа е таа која е заслужна што тој живее и создава денес. „Да не ја запознав Ени, немаше да бев жив долго време. Тука нема говор. Не беа 5. минути до 12., …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Новак ни рече дека ја прекинува кариерата – плачевме и рековме ‘што правиш?’“

Јелена Ѓоковиќ, сопруга на Новак Ѓоковиќ, открила дека сегашниот број еден привремено го напуштил тенисот. Тоа било во 2018. година, непосредно по операцијата на лактот, повреда која го мачела долго време и поради која бил непрепознатлив. Сето тоа резултирало со пораз од Французинот Беноит Перо во второто коло на Мастерсот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА Е НЕШТО НАЈУБАВО ШТО ЌЕ ГО ВИДИТЕ ДЕНЕС: Восхитена реакција на бебе на пеењето на тато!

Нема ништо поубаво и посилно од љубовта на родителите кон децата… Овој среќен тато на својата ќерка и пее „Ти си така убава“… Малечкото девојче се смее и восхитено гледа во својот татко. Оваа глетка е нешто најубаво што ќе го видите денес!

Повеќе »

(ФОТО) Серена Вилијамс:„Пребарував на интернет за дечкото и дознав дека има деца од порано…“

Серена открила дека не и е едноставно со бизнисмен, коосновач на интернет страницата Редит бидејќи таа е спортистка, а Алексис е деловен тип и дека се потполно спротивни... Тенисерката Серена Вилијамс (38) изјавила дека не знаела дека нејзиниот тогашен дечко, а сега сопруг, Алексис  Оханиан (36) има дете од претходниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДЕВОЈЧЕ ПРВПАТ ВИДЕЛО ВОЗ: Нејзината реакција не потсетува дека СРЕЌАТА Е ВО МАЛЕЧКИТЕ РАБОТИ!

Децата се таму за да не потсетат колку е убав животот – затоа што нивните реакции кога откриваат нови работи секогаш се најискрени. Девојчето во оваа снимка сигурно ќе ве насмее и ќе ви го направи денот малку подобар. Поточно, нејзините родители првпат ја однеле на патување со воз, снимајќи …

Повеќе »

(ФОТО) Емилија Кларк со објавата на Инстаграм ги расплакала фановите!

Глумицата Емилија Кларк, Калеси од „Игри на престолите“, пред покажувањето на финалната епизода на Инстаграм објавила емотивна порака и ги разнежнила фановите. „Додека барав зборови за пишување на овој пост останав затекната со фактот колку многу имам да кажам, а колку зборовите ми изгледаат малечки со оглед на тоа колку …

Повеќе »