Tag Archives: искрен

Даниел Крег искрен до срж: „Јадам мрсни јајца, се плашам од океанот и сакам да запознавам луѓе!“

„Нема време за умирање“ е петтиот и последен филм на британскиот актер Даниел Крег, во кој го играше таниот агент 007, а улогата на Џејмс Бонд дефинитивно ја одбележа неговата кариера. По повод завршувањето на овој голем проект во кариерата, актерот одговораше на прашањата на своите колешки, актери и режисери, …

Повеќе »

(ФОТО) Брутално искрен оглас за продажба на автомобил станал хит: „Не прашувајте што не е во ред…“

На НЕКОИ сопственици можеби им е тешко да се разделат од својот стар автомобил или да се обидат да ги сокријат неговите недостатоци во рекламите со цел да го продадат за најдобра можна цена, но не и Томи Рејсон, чиј брутално искрен оглас за продажба на автомобилот станал вирален хит. …

Повеќе »

(ФОТО) Синиша Михајловиќ искрено:„Имам леукемија, но останувам тренер!“

Синиша Михајловиќ денеска на прес конференција соопштил дека има леукемија, набргу откако Болоња ја спасил од испаѓање од Серија А и со неа го продолжил договорот. „Дојдовме тука за да разјасниме некои работи околу состојбата на Синиша, но веднаш да биде сосема јасно, Синиша останува тренер на Болоња без оглед …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ одлучил да проговори и порачал:Доста овие работи ги „држев под тепих“ и си ја отворил душата за Вајда, Пепе Имаз, семејството…

„Регуларноста на мојата игра отсекогаш била фантастична, но последните четири години работите многу се променија: сега имам две деца, а бев и долго повреден“. Така одговара Новак Ѓоковиќ за моменталните успони и падови во својата игра, во големото интервју кое го дал на француски „Л’Екип“, во кое се осврнал на …

Повеќе »

(ФОТО) Масимо Савиќ ја оставил дрогата за да биде подобар татко на својата ќерка Мирна!

Масимо Савиќ своевремено објаснил дека дрогата не била негов избор, туку експериментирал со неа, бидејќи била во мода. Сепак, тој знаел дека кога – тогаш ќе престане да ја зема, ако сака да го оствари големиот сон да стане семеен човек, силна столб, татко и тоа конзервативен. “Лесно ми беше …

Повеќе »

Раул Гонзалес ја откри вистината за лошите игри во доигрувањето!

На прес-конференцијата по последниот меч, селекторот Раул Гонзалез се обиде да го коментира само поразот од Данска, а не целиот турнир. Сепак, последните два натпревари се поврзани и тешко може еден да не кондиционира друг. По чешкото трилер сценарио,против Данска Македонија играше едно полувреме со тактика и сила рамноправно, а …

Повеќе »