Tag Archives: исхрана

Доколку имате слаби и кршливи нокти, послушајте го следниот совет: Лекарите откриваат како можете да ги опоравите

Следете ги овие упатства и брзо ќе ја забележите разликата Доколку ве мачи проблемот со слабите и кршливи нокти, треба повеќе да внимавате на исхраната и внесувањето на одредени хранливи материи. Важно е да пиете доволно вода и да јадете многу протеини, овошје и зеленчук. Кога станува збор за витамини …

Повеќе »

(ФОТО) ВАКВО ТЕЛО НЕ ДОАЃА САМО ОД СЕБЕ: Ирина вежба секој ден по два часа, а ќе се шокирате од тоа што јаде!

Ирина Шајк заработува пари благодарение на нејзиниот добар изглед, а поради тоа многу сериозно ги сфаќа вежбањето и исхраната Ирина Шајк овие денови ги поминува на јахта на Ибица. Ослободена од притисокот на јавноста и папараците кои ја следеа за време на врската со Бредли Купер но и Канје Вест, …

Повеќе »

Експертите велат дека овие 6. намирници треба да ги јадете секој ден

ЕКСПЕРТИТЕ сугерираат дека постојат одредени намирници кои луѓето треба да ги јадат секој ден. Тие вклучуваат посни протеини и разновиден зеленчук. Дополнително, вклучувањето на намирници како маслиново масло, јаткасти плодови и бобинки може да им помогне на луѓето да го намалат ризикот од одредени хронични состојби. Многу луѓе често ги …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТОЈ Е НАЈСЕКСИ МАЖ НА СВЕТОТ А ИМА 47 ГОДИНИ: Фотографиите од неговото голо тело ги ставија жените во транс

Го нарекуваат најзгодниот пензионер на светот, но вистината е дека тој е еден од најбогатите луѓе на планетата. Дејвид Бекам „жари и пали“ со фотографии во гаќички за капење Дејвид Бекам и Викторија Бекам летуваат на јахта. Овој пат нивната дестинација е Мајами. Бекамови уживаат во сончевите денови, посветувајќи се …

Повеќе »

(ФОТО) Како Ева Лонгорија ослабе 20 килограми

Ева Лонгорија (47) стана светски позната со улогата на Габиела Солис во познатата серија „Очајни домаќинки“, која се прикажуваше од 2004. до 2012. година. Оттогаш, секој нејзин чекор е внимателно следен. Актерката моментално ужива во својот годишен одмор, а на својот Инстаграм профил често споделува атрактивни фотографии од плажа. Таа …

Повеќе »

Исхраната и менталното здравје: Доколку сте под стрес, избегнувајте ја оваа храна!

Исхраната игра голема улога за здравјето… Иако има уште многу да се открие за основната врска помеѓу исхраната и менталното здравје, се смета дека тие се тесно поврзани. Како исхраната влијае на расположението? Една од причините зошто нашиот избор на храна има толку силен ефект врз нашиот мозок е тоа …

Повеќе »

Повеќето луѓе кои добиваат мозочен удар го имаат ОВОЈ ФАКТОР НА РИЗИК: Најчесто тој воопшто не се дијагностицира и живеат со него нормално, а тоа е ГОЛЕМА ЗАКАНА!

Мозочниот удар е трета водечка причина за смрт и прва причина за инвалидитет во светот. Според некои податоци, во регионот на секои 15 минути некој доживува мозочен удар, што значи приближно 33.000 луѓе годишно, а на секои 45. минути некој умира од оваа болест, што значи приближно 11.000 луѓе годишно. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СЕУШТЕ Е ВО ФОРМА – Се сеќавате ли на пензионерот од Загреб и неговата изјава за вежбање? Сега покажал како тренира!

Загрепскиот пензионер Таљат Селмани (84), попознат како Дида Тони, пред три години стана хит на интернет поради изјавата „Вежбај, да ти е**м мајката“, а во новото интервју покажал како тренира. Со тимот на порталот Zagreb.info отишол во парк, каде вежбал на машините. Тој се уште тврди дека неговото здравје е …

Повеќе »

(ФОТО) Режимот на исхрана на Деми Мур поради кој изгледа се’ подобро и подобро со годините

Деми Мур (59) на Инстаграм сподели серија фотографии кои се создадени за кампањите на брендот AndieSwim. Актерката позира во различни модели на костими за капење, а не недостигаа комплиментите: „Изгледаш одлично“, „Моја вечна муза“, „Убава“. Ѕвездата од филмовите „Дух“ и „Непристојна понуда“ изгледа феноменално и на слики од нејзиното секојдневие, …

Повеќе »