Tag Archives: исчезнување

(ФОТО) Сите се сеќаваме на неа од филмот „Валкан танц“: Каде исчезна глумицата Џенифер Греј?

Актерката која го заведе Патрик Свејзи во култниот филм скоро исчезна. Сите навивавме за Бејб и Џони во култниот филм „Dirty Dancing“ (Валкан танц), но тоа беше пред повеќе од триесет години. Оттогаш, одвај сме чуле каде е и што работи sвездата на филмот – Џенифер Греј. По големиот успех …

Повеќе »

Предупредување на лекарите и научниците – Корона вирусот никогаш нема потполно да исчезне: Постојат три можни исходи на пандемијата

Секое лице кое ќе се зарази со корона вирус може да го пренесе на 1,4 до 2,5 лица Експертите кои го следат развојот и ширењето на пандемијата на коронавирус веруваат дека тоа би можело да стане сезонско заболување или да се искорени од страна на здравствена заштита и пронаоѓање на …

Повеќе »

(ФОТО) На бездомник му дала пари а тој исчезнал – но се вратил после неколку години и ја изненадил!

Кога Џена Номели првпат го запозна Вил Левенс, тој копал во контејнер. На прашањето зошто е на улица, тој со неа ја споделил својата тажна приказна. „Тој рече дека неговата сопруга умрела ненадејно и, поради тага, еднаш се обидел со хероин – и стана зависник“, рекла Џена, „Последица од тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИСЧЕЗНАЛ БЕЗ ТРАГА:МОРНИЧАВИ снимки од последните денови минати на море!

Сакал да оствари до тогаш невиден потфат, но практично исчезнал пред самата цел. Бескрајните бранови се протегале долж хоризонтот. Во целиот тој бес на природата само една точка се движела и покрај струјата. Ендрју МекКоли водел битка со океанот, но и со самиот себе. Се борел да остане смирен. Една …

Повеќе »

(ФОТО) Само две состојки кои сигурно ги имате дома и 20 минути дневно за потполно исчезнување на стриите

Нема жена која на некој дел од своето тело нема стрии… Без оглед дали нагло сте ослабнале или не сте ја негувале кожата за време ан бременоста – како последица од тоа се појавуваат стрии. Оние бели лузни кои го бележат нашето тело и од кои е многу тешко да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шест недели после венчавката и исчезнал сопругот:Пеколот траел 68. години и дури тогаш ја дознала вистината!

Животот пишува романи но не се секогаш убави. Приказната на младата невеста од Тексас никој никому не би ја посакал… Пеги Херис од Вернон во Тексас во дамнешната 1944 година се омажила за својот дечко Били. Во брак биле само шест недели, а потоа започнал пеколот кој траел полни 68. …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто Кејт Мидлтон потполно исчезнала од јавноста?

Откако се породила, војвотката од Кембриџ била на само неколку официјални настани, и речиси е надвор од јавност, па многумина почнале да се грижат за тоа што се случува. Некои медиуми веќе почнале да циркулираат со приказната дека се повлекла, бидејќи повторно е бремена, а постојат и различни теории за …

Повеќе »

По веста за исчезнувањето на пејачот Наум Петревски сопругата Зуица Лазова открива што всушност се случило!

Естрадаплус објави дека и покрај силното невреме и големите бранови крај австралискиот океан, наум Петревски со своите блиски пријатели заминал на ловење риба. На нивната јахта се пројавил некој дефект при што се губи нивната трага. Невремето ја однело јахтата во непознат правец и во моментов трае нивната потрага. Во …

Повеќе »