Tag Archives: исчезнат

(ФОТО) Пронајден исчезнатиот фудбалер: Англија жали за Џејмс Дин

Поранешниот фудбалер Џејмс Дин, чие тело беше пронајдено четири дена откако исчезна, беше „нежен џин“ и „машина за голови“, рекле неговите соиграчи. I’m absolutely devastated to hear about my former team mate,friend Deano. Goal machine and nightmare on the pitch but a big gentle giant off it. Big heart big …

Повеќе »

(ФОТО) Шинејд О’Конор ги шокирала фановите со објавата за својот син:„Ужасен дел од пеколот!“

СЛАВНА Ирската пејачка Синеад О’Конор ги замоли обожавателите на Твитер да се молат за нејзиниот 16.-годишен син. “Страшен ден од пеколот”, напишала таа, додавајќи веднаш: “Ако имате вишок молитва, ве молам насочете една за мојот син Шејн. Светлината на мојот живот”. О’Конор, која исто така се нарекува Шухада Садакат по …

Повеќе »

(ВИДЕО) СРЕЌЕН КРАЈ – Момче,на патот до школо, исчезнало во Рим пред 8. години на патот до школо: Најден преку ТВ емисија, со кучето живеел на улиците на Ѓенова!

После 8 години во Италија е пронајдено едно момче, сега млад човек, кој исчезнал во мај 2012. година Фернандо Василе, кој живеел со својата мајка во предградието на Рим, имал 16. години кога исчезнал на пат од училиште до дома и немало никаква вест за него осум години, и покрај …

Повеќе »

Исчезнат е Аврам Петкоски:Последен пат е виден во понеделникот

На социјалните мрежи се споделува апелот за помош за пронаоѓање на скопјанецот Аврам Петкоски. На момчето секоја трага му се губи во понеделникот наутро, а од семејството молат за било какви информации. Случајот е пријавен и во СВР Скопје, од страна на неговиот брат С.П.(31) од Скопје. Тој пријавил дека …

Повеќе »

Исчезнат е Давид Ригер: Пожелна е секоја информација!

Доколку некој го види ова лице Давид Ригер кое е исчезнато ве молиме да се јавите на телефоните: 071229903 или 075363665 Исчезнат е синот на Рогер Илиев Зоран. Тој и неговото семејство се во Австралија и за жал не можат ништо да направат од таму. Затоа, овој апел е до …

Повеќе »

(ФОТО) СЕПАК СЕ ДОЗНАЛО – ВИЛИЈАМ ПРЕД 22 ГОДИНИ И СЕ ЈАВИЛ НА ДЕВОЈКАТА ДЕКА БРГУ ДОАЃА А ПОТОА МИСТЕРИОЗНО ИСЧЕЗНАЛ: Полицијата никогаш не го нашла телото а сега со „гугл мапите“ е откриена неговата ужасна судбина!

Посмртните остатоци на човекот кој исчезнал пред 22. години на Флорида биле пронајдени во потопен автомобил, кој е забележан на апликацијата „Гугл мапс“. Вилијам Молд (40) од Лантана, Флорида, исчезнал во 1997. година, кога не се врати дома после ноќното излегување. Вилијам Молд и рекол на девојката дека брзо се …

Повеќе »

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПИШУВА ПРИКАЗНИ – Мажот рекол дека ќе оди да се провози па му се загубила секоја трага: 23. години подоцна неговата сопруга примила чуден повик и клопчето почнало да се одмотува…

Габриел Наги во 1987. година едно попладне излегол од дома и повеќе не се вратил. Жената и двете деца годините ги минале со цел да дознаат што му се случило но се’ било бадијала. Бил среќен човек. Кога отишол да се провози, сопругата решила да му подготви вечера знаејќи дека …

Повеќе »

Во Усје(Скопје) исчезна дедо Трајан, семејството моли за помош!

Уште еден немил случај на деменција… Скопјанецот Горан Илиев апелира до јавноста за било каква информација за неговиот дедо Трајан. Трајан од село Усје, боледува од деменција и од вчера утро му се губи трага. Доколку имате било каква информација, јавете се на 070 350 294. Se bara dedo mi …

Повеќе »

Да помогнеме во враќањето на господинов во неговото семејство!

Да помогнеме на наши сограѓани кои имаат проблем. Секаква информација е добродојдена, да помогнеме сите заедно да го вратиме господинов кај своите блиски и љубени… ИСЧЕЗНАТО е лицево на сликата. Се вика Љубен Тасков – Љубе исчезнат е од вчера вечер (сабота, 12. мај)!!!! Носи црна маица и тренерки и …

Повеќе »