Tag Archives: инвалидска количка

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

(ФОТО) Бред Пит сликан како во инвалидска количка напушта болница

Бред Пит е сè уште среде тешка судска постапка на развод со Анџелина Џоли, а тој исто така решава здравствени проблеми, а ги загрижил обожавателите откако бил фотографиран во инвалидска количка на Беверли Хилс. Бред бил едвај препознатлив во лежерно, спортско издание со качулка преку главата, очила за сонце и …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ДА ПОМОГНЕМЕ: Апел за помош на малиот Бујамин Усиноски кој е со 90% инвалидитет – итно му е потребна инвалидска количка

Бујамин Усиноски од с.Десово (Прилепско) е дете со 90% инвалидитет и нему му е потребна инвалидска количка со команди која чини 2.000 евра. На ова дете исто така му е потребна и финансиска помош, и секој кој што е во можност и сака да помогне може да уплати на следнава …

Повеќе »

(ВИДЕО) Постар маж во електрична инвалидска количка прегазил пешак

Судејќи според податоците од снимката на надзорната камера, овој необичен судар се случил кон крајот на минатата година а се чини дека пешакот минал без поголеми повреди. Фото: Скриншот/youtube.com

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА – 13. години минал во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОБРАЛ СИМПАТИИ – Напаѓачот на Барселона поради навивач во инвалидска количка го запрел автомобилот среде улица

Данскиот напаѓач и член на Барселона, Мартин Брајтвајт (29) вчера собрал многу симпатии на социјалните мрежи. Имено, се појавило видео во кое Брајтвејт го напушта тренинг центарот на клубот, каде го пречекале неколку навивачи. Додека повеќето играчи на Барса обично само мавтаат или потпишуваат неколку автограми низ прозорецот, Брајтвајт отишол …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВА ХРАБРОСТ – Старец во количка се заглавил на шини: Неверојатна реакција на полицајка!

Полицајката Ерика Уреа покажала храброст и со тоа го спасила животот на мажот во инвалидска количка, кој бил заглавен на шините. Инцидентот се случил во Калифорнија, а Ерика се наоѓала во близина на авенијата „Лоди“ и железничката пруга кога видела маж во инвалидска количка кој се чинело дека е заглавен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Минал 13. години во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова сигурно ќе ви го разубави денот: Дете во инвалидска количка скока на трамбулина!

Детето во инвалидска количка кое скока на трамбулина станал вирален хит. Во видеото од само 33. секунди четиригодишниот Вајат Барграф ужива правејќи го она што го сакаат сите негови врсници… „Од Вајат од рана возраст исијува радост. Навистина ја има таа некоја способност да ги привлече луѓето и да ги …

Повеќе »