Tag Archives: инвалидска количка

(ВИДЕО+ФОТО) ЗБОРУВААТ ДЕКА ТОЈ Е СО НЕА ПОРАДИ ПАРИ ЗАТОА ШТО НЕ ИЗГЛЕДА КАКО ДРУГИТЕ ЖЕНИ: Со еден потег ги ШОКИРАЛ сите и покажал ШТО Е ВИСТИНСКА ЉУБОВ

Го обвинија дека се оженил со жена во инвалидска количка за пари, но нивната љубовна приказна е најдобар доказ дека вистинските емоции немаат граници. Приказната за маж кој се оженил со инвалид… Американката Алиса Хигинс верувала дека нејзината попреченост ќе ја спречи да ја пронајде вистинската љубов. Поради ова, кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена по години во инвалидска количка проодела, реакцијата на ретриверот ја трогнал до солзи

Од самото раѓање, златниот ретривер Хаклбери Џин го познавал својот сопственик само во една состојба – седичка, во инвалидска количка. Ејми Перди ги изгубила нозете на 19. години. Констатирана и е менингококемија, која предизвикува труење на крвниот систем. Завршила во болница, почнале да и откажуваат органите и била ставена во …

Повеќе »

(ФОТО) Тажниот живот на гигантот од „Хари Потер“: Пет години е во инвалидска количка и живее во изнајмена штала

Шкотскиот актер Роби Колтрејн е најпознат по улогата на симпатичниот џин Рубеус Хагрид од филмовите за Хари Потер. Глумејќи чувар на клучеви и имот во Хогвортс, тој заработи милиони и ги освои срцата на обожавателите ширум светот, но неговиот живот воопшто не е како оној на типичните филмски ѕвезди. Колтрејн, …

Повеќе »

(ФОТО) Ќерката на Раде Шербеџија поминала низ вистински ПЕКОЛ: По инвалидска количка паднала во депресија, а СЕГА започнала НОВО ПОГЛАВЈЕ

Луција Шербеџија решила да проговори за тешкиот период од нејзиниот живот кој сега е зад неа. Ќерката на Раде Шербеџија, Луција Шербеџија, тргнала по стапките на својот татко – се занимавала со глума и музика, а потоа ја погодиле сериозни животни проблеми. Сепак, Лусија успеала да се избори, а сега …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ И ДА ПОМОГНЕМЕ: Апел за помош на малиот Бујамин Усиноски кој е со 90% инвалидитет – итно му е потребна инвалидска количка

Бујамин Усиноски од с.Десово (Прилепско) е дете со 90% инвалидитет и нему му е потребна инвалидска количка со команди која чини 2.000 евра. На ова дете исто така му е потребна и финансиска помош, и секој кој што е во можност и сака да помогне може да уплати на следнава …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) УБАВА ПРИКАЗНА – 13. години минал во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКВА ХРАБРОСТ – Старец во количка се заглавил на шини: Неверојатна реакција на полицајка!

Полицајката Ерика Уреа покажала храброст и со тоа го спасила животот на мажот во инвалидска количка, кој бил заглавен на шините. Инцидентот се случил во Калифорнија, а Ерика се наоѓала во близина на авенијата „Лоди“ и железничката пруга кога видела маж во инвалидска количка кој се чинело дека е заглавен …

Повеќе »

(ВИДЕО) Минал 13. години во количка а сега повторно оди САМ!

Лиам Кричет (24) од Тронби Лејн во Англија, 13. години минал во инвалидска количка откако му бил дијагностициран тумор во ‘рбетниот мозок. Тешката дијагноза ја добил кога имал 11. години, а лекарите се сомневале дека било кога ќе може самостојно да оди. До тогаш бил нормално момче кое обожувало да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ова сигурно ќе ви го разубави денот: Дете во инвалидска количка скока на трамбулина!

Детето во инвалидска количка кое скока на трамбулина станал вирален хит. Во видеото од само 33. секунди четиригодишниот Вајат Барграф ужива правејќи го она што го сакаат сите негови врсници… „Од Вајат од рана возраст исијува радост. Навистина ја има таа некоја способност да ги привлече луѓето и да ги …

Повеќе »