Tag Archives: интимност

ОСУМ „скокотливи“ работи за кои треба да разговарате со партнерот

За да вашата врска може да функционира совршено, треба да има добра комуникација во неа. Тоа не значи само разговори за секојдневните работи, туку и оние за „скокотливи“ теми, како што е сексот. Паровите кои зборуваат за сексот имаат 10. пати поголема веројатност да имаат среќна и квалитетна врска. Сепак, …

Повеќе »

Трите најчести причини за развод

Кога ќе научите правилно да ги искажувате и прифаќате меѓусебните емоционалните потреби, расправиите и другите негативни однесувања во врските ќе исчезнат. Многу парови можат да ги искористат предностите на нивните фрустрирани емоционални потреби и да се мотивираат да се поврзат брзо. Се’ што треба да направат е да ја пренасочат …

Повеќе »

Пет причини зошто мажите ја ОСТАВААТ жената која ја сакаат

Врските понекогаш се непредвидливи. Можно е да бидете во неверојатна врска со човек кој не покажува ништо друго освен обожување, само еден ден да се разбудите и да сфатите дека тој однос повеќе не го интересира. Пред повеќето мажи да донесат таква одлука, тие ќе го разгледаат секој аспект од …

Повеќе »

(ФОТО) 41. година ја чувала невиноста: Еден месец по венчавката открила дека е бремена!

Жената која чекала до 41. година да ја изгуби невиноста со вистинскиот маж, открила дека со сопругот го очекува своето прво дете. Аманда МекКрејк во 2014. година во телевизиското шоу на Кејти Курик признала дека го чека вистинскиот човек. Во летото 2018. година, таа се запознала со тапанарот Дејв, со …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци одлично се согласуваат во кревет – но не и надвор од него!

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако ги поврзуваат ист сексуален нагон и страст, вон креветот се „небо и земја“ Некои хороскопски знаци едноставно не можат да имаат ништо повеќе од секс за една ноќ, …

Повеќе »

(ФОТО) Хју Џекмен и сопругата прославиле 23. годишница и ја откриле тајната за среќен брак

Глумецот Хју Џекмен и неговата 13. години постара сопруга Дебора Ли Фурнес за многумина се еден од најдобрите примери како треба да изгледа среќен пар. Тукушто ја прославија 23. годишнината од бракот а глумецот тоа одлучил да го одбележи на својот Инстаграм профил, па објавил симпатична заедничка фотографија од помладите …

Повеќе »

Многу непријатно: Жените молчат за овие сексуални теми

Иако сексот, на крајот на краиштата,се сведува на нешто пријатно и позитивно, има и некои работи за кои често се молчи. Сигурно барем неколку пати сексот ви бил смешен или непријатен, а тие ситуации сте ги задржале само за себе. Ова се некои од темите за кои жените најчесто најмалку …

Повеќе »

Дали сте слушнале за Снежен ангел? Оваа поза гарантирала најголемо задоволство!

Кога некој ќе спомне „Снежен ангел“ скоро сме сигурни дека не помислува на се*с поза, но тука токму за тоа станува збор. Експериментирањето со новите техники и секс пози е одличен начин за одржување на страста во врската, а секс позата со име „снежен ангел“ е дива, интимна и еротична, …

Повеќе »

Што кажува говорот на телото за женската интимност?

Апсолутно е точно дека сите имаат различни желби кога станува збор за секс. Затоа, не и судете, туку обидете се да дознаете на што се должи ваквото однесување Не секогаш жената треба да употреби зборови за да знаете дека нешто не е во ред или пак дека таа се чувствува …

Повеќе »