Tag Archives: интима

(ФОТО) Меган Маркл признала дека имала спонтан абортус

Меган Маркл денес за „Њујорк Тајмс“ открила дека претрпела абортус кога се преселиле во САД. Војвотката од Сасекс изјавила дека го изгубила своето второ дете откако почувствувала „остар грч“ во стомакот, додека во јули ја менувала пелената на нејзиниот син Арчи. Меган опишала дека и се слоѓило дома во Лос …

Повеќе »

Претставниците на овие четири хороскопски знаци се ФАНТАСТИЧНИ во кревет!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… КОИ се најстрасните љубовници во хороскопот? Без оглед на тоа што секој знак си има свои предности што го прават вешт меѓу чаршавите, овие четири знаци се најдобри во …

Повеќе »

(ФОТО) СЕРИОЗНИ ТВРДЕЊА – Се обидела 4. пати да се убие: Новиот контроверзен документарец за животот на принцезата Дијана ќе ги збесни принцовите

На NETFLIX пристигнува нов документарен филм за принцезата Дајана, за кој, британските медиуми, веќе тврдат дека да ги налути принцот Вилијам и Хари и кралското семејство. Документарецот насловен „Being Me: Diana bavit“ се занимава со потемните страни од животот на најпосакуваната принцеза во историјата – нејзините проблеми со менталното здравје, …

Повеќе »

ИСПОВЕД – ПРВАТА БРАЧНА НОЌ МИ СЕ ПРЕТВОРИ ВО ПЕКОЛ! Поради она што ми го кажа сопругот за време на се**от, со часови ПЛАЧЕВ во бањата!

Една жена доживеала голема непријатност за време на нејзината прва брачна ноќ, а она што го направил нејзиниот сопруг и понатаму ја измачува. Таа одлучила да ја сподели својата приказна со целиот свет. „Маж ми ја уништи нашата прва брачна ноќ со тоа што ме нарече со име на друга …

Повеќе »

Секој хороскопски знак има слаба точка која „ќе го излудее“ во кревет: Кои знаци се компатибилни!

АСТРОЛОГОТ и тренер за живот, Џошуа Мек Гваер тврди дека секој хороскопски знак има одредени предиспозиции кои влијаат на неговиот сексуален живот и дека некои хороскопски знаци се покомпатибилни едни со други во кревет. 1. Овен Овенот сака да преземе иницијатива и за него е важно да ја задржи искрата. …

Повеќе »

НЕВЕРОЈАТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ИСТРАЖУВАЊЕ: Луѓето најмногу уживаат во сексот во овие години – Нема да ви се верува!

Кога станува збор за траење на интимниот однос, тоа во просек се движи 25. минути, во текот на кој обично се променуваат три различни пози Ако сте мислеле дека дваесеттите години се период на највозбудливото и најинтересното сексуално искуство, сте погрешиле! Испитувањето кое го спровел порталот за запознавање „Лумен“ се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Елтон Џон за својот живот прикажан во „Rocketman”: „Тоа сум јас со сексот, дрогата и турнеите!“

„Иако бев во ужасна состојба додека се дрогирав, продолжив да го правам тоа. Снимањето на албумите, турнеите и музиката ме одржуваа во живот. Да престанев, повеќе не би бил овде. Тешко ми е да го гледам тоа бидејќи навистина не сакам да се враќам во тоа време”, вели Џон Славниот …

Повеќе »

(ФОТО) Денес без проблеми, а некогаш сакала да се самоубие: Жизеле Бундцхен во „Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“ ги открива најинтимните детали од својот живот…

Се’ околу мене стануваше кафез, се чувствував како заробено животно и не можев нормално да дишам… Познатата бразилска манекенка Жизел Бундхен, преку својата нова книга со мемоари „Lessons: My Path to a Meaningful Life“ („Лекции: Мојот пат кон живот со смисла“), открила многу детали од својот приватен живот. Книгата во …

Повеќе »

(ФОТО) Федерер отворено за односот со сопругата: Она што го открил за Мирка е многу интимно…!

Најдобриот швајцарски тенисер, Роџер Федерер, дал исклучително интересна изјава за неговата сопруга, Мирка Вавринец. Роџер и Мирка се во среќен брак од 2009. година. Мирка професионално се занимаваше со тенис до 2002. година. Таа го постигна најдобриот резултат во 2001. година, кога стигна во третото коло од УС Опен, а …

Повеќе »