Tag Archives: интервенција

(ВИДЕО) БИЛ УБЕДЕН ДЕКА Е САМО МОЗОЛКА, БИЛ ШОКИРАН КОГА ЈА ДОБИЛ ДИЈАГНОЗАТА: Гледал како од челото му вадат нешто што се движи!

Англичанецот Џек Холмс извесно време мислел дека има мозолче на челото кое го чешало, па залудно се обидувал да се ослободи од него, на класични начини, но ништо што пробал не вродило со плод, па сфатил дека мора направи нешто околу тоа прашање. Тој и неговата сопруга со денови се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) И’ ТОА Е МОЖНО – Бремена жена споделила необично искуство: „Ќе го родам синот двапати за да му го спасам животот!“

Трудница од Флорида минатата среда го родила своето прво дете, но набргу потоа, за да го одржат во живот, лекарите и го вратиле бебето во утробата. Невообичаеното искуство на оваа трудница ги фасцинирало оние кои ја слушнале нејзината приказна. Кога 23-годишната Џејден Ешли била подложена на пренатален преглед во март, …

Повеќе »

(ФОТО) Сопруга на фудбалер загинала во страшна несреќа: Морале да интервенираат пожарникари

Викторија Данченко, сопругата на Олег Данченко, фудбалер на грчкиот клуб АЕК, загинала во тешка сообраќајна несреќа. View this post on Instagram A post shared by Danchenko 🇺🇦⚽️ (@94danchenko) Украинската манекенка, инаку љубител на брзото возење, го загубила животот во близина на Одеса, нејзиниот роден град. Во моментот на несреќата манекенката …

Повеќе »

(Вознемирувачко ВИДЕО) Стравична снимка од Чешка: Полицајци убиле Ром – му клечеле на вратот, владата вели „нема чешки Флојд“!

Еден Ром во Чешка настрадал затоа што полицаец за време на интервенцијата го задавил притискајќи му го вратот со коленото. По објавувањето на видеото на кое се гледа како полицаецот го држи коленото на рамената и вратот на Ромот кој подоцна починал, чешката влада изразила поддршка за работата на полицијата, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пратеник спасил бебе во авион: Престанало да дише, па го направил ОВА!

Драмата во воздухот ги преплашила сите патници Пратеникот од Турската партија Реџеп Шекер, во петокот, спасил бебе во авион, откако имало опасни проблеми со дишењето. На летот од Киргистан кон Турција, членот на турскиот парламент реагирал инстинктивно, бидејќи по професија е и лекар. „Бебето ја смени бојата, не дишеше, срцето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неодлучниот крадец наишол на борбена девојка па следел хаос!

Не проценил добро на кога наишол Необична сцена на грабнување мобилен телефон е снимена со камера за надзор во бразилскиот град Баија. На видеото се гледа како доставувач луто се приближува до девојка која во рацете имале мобилен телефон и го барал од неа. Борбената девојка не сакала да слушне …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се соблекол гол и застанал на ред на аеродром: Патниците во шок а мажот се однесувал како ништо да не се случува!

Познато е дека за патување би требало да се облечете максимално комотно, но еден од патниците за Севастопол, Русија, премногу буквално го сфатил овој совет и решил да патува потполно гол. Не само што се соблекол пред сите патници, туку како од мајка роден застанал во редот и инсистирал да …

Повеќе »