Tag Archives: интер

(ФОТО) Ериксен не може да игра, а е најплатен играч на „Интер“ – Еве кој го плаќа!

КРИСТИЈАН ЕРИКСЕН доживеа срцев удар на првиот натпревар на Европското првенство. Лекарите му го спасија животот на тревникот, во болницата му беше инсталиран дефибрилатор и денес се чувствува добро, но не смее да игра за Интер бидејќи Италија го забранува натпреварувањето на професионално и аматерско ниво за секој со сериозни …

Повеќе »

Официјално – 12 великани формираат Супер лига!

Дванаесет големи европски клуба објавија дека создаваат ново натпреварување – Европската Супер лига (ЕСЛ). Клубовите основачи се: Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Реал Мадрид и Тотенхем. Нема клубови од Германија и Франција меѓу основачите. Буџет од 5 милијарди евра! Врз основа на …

Повеќе »

(ФОТО) Дејан Станковиќ и Ибра во прегратка:Ибрахимовиќ не замерил за навредите на Маракана!

Црвена ѕвезда херојски играла на реваншот од првото коло во нокаут фазата во Лигата на Европа против Милан, но на крајот не отишла понатаму. Избраниците на Дејан Станковиќ ремизираа 1:1 на „Сан Сиро“, а тренерот на српскиот шампион го исполнил ветувањето по натпреварот. Во интервју за италијанските медиуми пред овој …

Повеќе »

(ФОТО) ЈАСНА ПОРАКА – Ибрахимовиќ објавил брутална фотографија откако со два погодоци го урнал Интер

Шведскиот напаѓач, Златан Ибрахимовиќ (39) му донесе победа на Милан на синоќешното дерби, а колку тоа му значи најдобро покажува неговиот пост на социјалните мрежи, што е малку брутален. Имено, Ибрахимовиќ објавил слика на крвав лав по оброк, алудирајќи дека тоа е тој после натпреварот со Интер. Милан славеше со …

Повеќе »

ПРАЗНИК НА ФУДБАЛОТ – Викенд на градски дербија – спектакл за фудбалските сладокусци

Дуелите на ривалите од ист град честопати се неспоредливо пожестоки и полути од дербито во лигата Пред нас е спектакуларен фудбалски викенд што ќе одбележи неколку градски дербија. Дуелите на ривалите од ист град честопати се неспоредливо пожестоки и полути од дербито во лигата, но има и такви кои не …

Повеќе »

ЈА НАПУШТА БАРСЕЛОНА – Меси го поврзуваат со Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед, ПСЖ и Интер

Откако веста за барањето на Лионел Меси да ја напушти Барселона, во вторникот, го потресе фудбалскиот свет, следат шпекулации за неговата иднина, а во моментов се споменуваат три клуба. Меси испратил факс до Барселона, во кој бара прекинуање на соработката за да стане слободен играч, но Каталонците тврдат дека клаузулата …

Повеќе »

(ФОТО) Кога ако не сега: Може да оди во Интер, а го вика и Гвардиола!

Лионел Меси, еден од најдобрите фудбалери на светот во претходните две децении, е на голем крстопат и на 34-годишна возраст би можел да го раздолжи дресот на клубот во кој ја помина целата сениорска кариера. Феноменалниот Аргентинец освои бројни тимски и индивидуални награди кај Каталонците, со што стана синоним за …

Повеќе »

Меси ја напушта Барселона во бизнис од 260. милиони евра!

Лионел Меси, официјално најдобриот фудбалер на светот, ова лето би можел да ја напушти Барселона. И покрај тоа што челниците на Интер негираат дека Меси е нивна цел, италијанските и шпанските медиуми пишуваат дека „нероазурите“ ќе одат по Аргентинецот. Клубот од „Ѓуземе Меаца“ му спремил на Меси плата од 50. …

Повеќе »

Трансфер или добар деловен потег:Меси купува куќа во Милано

Италијанската фудбалска јавност е на нозе, откако медиумите ја потврдија веста дека Лионел Меси купува куќа во Милано. Според информациите на „РАИ“, таткото на Меси деновиве ќе пристигне во Милано за да купи куќа, а тоа ги подгреа шпекулациите за евентуален трансфер на Аргентинецот во Интер. Сепак како што тврди …

Повеќе »