Tag Archives: инстаграм

(ФОТО) Е, ОВА Е БИЗНИС: Најстарата (91) инфлуенсерка на светот за една објава на Инстаграм заработува 8.000 евра

Кога ќе го слушнете поимот инфлуенсер, особено кога станува збор за Инстаграм, сигурно ќе помислите на една млада личност, која изгледа како една од најпопуларните светски sвезди. Сепак, Хелен Рут Елам (91), позната на Инстаграм како Беди Винкл, докажува дека тоа не е правило. View this post on Instagram A …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЗНАТ ПЕЈАЧ УБИЕН ДОДЕКА ВО ЖИВО СНИМАЛ НА ИНСТАГРАМ: Фановите доживеале траума – СЕ’ ВИДЕЛЕ И СЛУШНАЛЕ!

Починал пред полицијата да пристигне на местото на настанот во Хоторн, Калифорнија Раперот по име Индијанец Ред Бој бил застрелан и убиен додека снимал видео во живо на неговиот профил на Инстаграм. Тој починал пред полицијата да пристигне на местото на несреќата во Хоторн, Калифорнија. Вистинското име на музичката sвезда …

Повеќе »

(ФОТО) НЕ КРИЈАТ ДЕКА СЕ ЗАЕДНО! Еда од тв серијата „Чукни на мојата врата“ СО ЕМОТИВНА ПОРАКА му го честитала роденденот на Серка!

Не требаше долго за убавата романтична комедија „Чукни на мојата врата“ да ги освои срцата на публиката. Серијата, која е на програмата на Првата телевизија секој работен ден во 19.10 часот, ги прикова гледачите на малите екрани од самиот почеток на емитувањето, а делумните „виновници“ за тоа се главните протагонисти …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кралица на пародијата: Новите фотографии на австралиската комичарка ќе ве насмеат до солзи

Нејзиниот профил е најискрената работа што сме ја виделе. Селест Барбер е австралиска комичарка која прави пародии на познати фотографии на Инстаграм. Токму поради нејзината духовитост и искреност, таа редовно забавува и насмева милиони луѓе ширум светот. Нејзини омилени пози се оние на кои нормалното човечко тело едноставно изгледа смешно, …

Повеќе »

(ФОТО) Елизабет Харли позирала во топлес: „Тебе треба да те забранат!“

Актерката и модел Елизабет Харли (56) објавила разголена фотографија на Инстаграм. Позирала топлес и ги покрила градите со кимоно. Покрај тоа, таа го носеше само долниот дел од костимот за капење.Оваа 56-годишна жена ја скокотка фантазијата на многу фанови. „Убава си“, „Гориш“, „Изгледаш како божица“, „Тебе треба да те забранат“, …

Повеќе »

(ФОТО) Евровизискиот победник продолжува да шокира: Сега се сликал ПОТПОЛНО ГОЛ!

Италијанецот Дамијано Давид, кој со својата група „Манескин“ победи на Евровизија, привлече огромно внимание кај жените со својот ексцентричен изглед, а сега на Инстаграм објави гола фотографија. 22-годишниот Италијанец плени со неверојатна харизма на која не можеа да одолеат сите жени во светот. По скандалот со наркотиците и победата на …

Повеќе »

(ФОТО) Ријана позирала во долна облека, фановите воодушевени: „Какво тело, гориш!“

Ријана ги почести своите следбеници на Инстаграм со низа фотографии на кои позира во долна облека со интересен принт. „Смислувам опис веќе три минути, но немам ништо да кажам“, напишала 33-годишната пејачка и бизнисменка заедно со фотографиите кои собрале над шест милиони лајкови.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

(ВИДЕО) Палавото кутре извршило нужда во домот па со реакцијата кога „бил фатен“ го воодушевил интернет

Кучето Бинки станало вирална sвезда поради неговата непроценлива реакција. Имено, ова непослушно куче извршило голема нужда на средината на подот во собата. Кога сопственикот дознал што се случило, го соочил со проблемот. „Еј, кој го стори ова?“, извикал сопственикот, на што Бинки се „замрзнал“. Само што тргнал кон друга просторија, …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам на емотивен начин се прости од својот дедо, принцот Филип: „Дедо ми беше исклучителен човек и дел од извонредна генерација!“

По тивката болка која ја чувствуваше во себе принцот Вилијам од својот дедо, принцот Филип,се прости, на нивината официјална страна на Инстаграм. „Векот на животот на мојот дедо беше дефиниран од службата – кон неговата земја и Комонвелтот, кон неговата сопруга и кралицата и кон нашето семејство.   View this …

Повеќе »