Tag Archives: инстаграм

(ФОТО) Ријана ја објави првата фотографија од трудничкиот стомак и собра речиси 25. милиони лајкови

ОТКАКО и официјално беше потврдено дека е бремена, Ријана на својот Инстаграм профил ја објави првата фотографија од трудничкиот стомак, која за само неколку часа им се допадна на речиси 25. милиони корисници. „Како бандата стигна до месецот на црната историја“, напиша таа во описот. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Босанка го снимила своето пораѓање а видеото предизвикало многу реакции

Покрај тоа што е сопруга, мајка и менаџер на моден бренд, Илда Хумиќ во слободното време е инфлуенсерка која на Инстаграм ја следат и обожаваат 189. илјади луѓе. Таа ја споделува својата семејна атмосфера и на многу интересен и хумористичен начин ги евоцира секојдневните проблеми, но неодамнешното видео од нејзиното …

Повеќе »

(ФОТО) НАЈТАЖНАТА ПРИНЦЕЗА СЕ ОГЛАСИЛА ОД ПСИХИЈАТРИСКАТА КЛИНИКА: Нејзината објава дополнително ги подгреа шпекулациите за уништеното лице

ПРИНЦЕЗАТА Шарлин од Монако се јавила од болница по неодамнешните гласини за нејзиното уништено лице. Додека јавноста се прашува дали принцезата Шарлин (43) е во психијатриска болница или е вистинска гласината дека се крие затоа што има лузни на лицето по пластична операција, таа се огласила на Инстаграм. Таа им …

Повеќе »

(ФОТО) Салма Хајек во костим за капење – Следбениците велат – „ќе го срушиш интернетот“

Описот на фотографијата беше поврзан со филмот за кој моментално најмногу се зборува … Познатата актерка Салма Хајек на својот Инстаграм профил објави фотографија на која ужива на базен и пие, но славата ја однел едноделниот костим за капење. Едноделниот црн костим ги истакнал нејзините облини, а на костимот за …

Повеќе »

(ФОТО) ТОА ТИ ГО ДОЛЖАМ ТЕБЕ: Интервјуто на Алек Болдвин предизвика бројни реакции, тој се огласил и испратил порака

Актерот и глумец, Алек Болдвин, дал ексклузивно интервју за ABC News, што е негова прва изјава по трагедијата на снимањето на филмот и предизвика лавина од коментари. Зборовите како „Не го повлеков чкрапалото“ предизвикаа бројни реакции кај луѓето, некои позитивни, но некои негативни, што беше причина актерот да се огласи …

Повеќе »

(ФОТО) Џулија Робертс објавила селфи кое јасно покажува зошто е „згодна жена“!

Иако деновиве не е толку присутна во медиумите, актерката Џулија Робертс со едноставно селфи покажала дека не се променила многу во однос на периодот од почетокот на кариерата. Оскаровката објави селфи на својот Инстаграм профил, а такви фотографии нејзините следбеници не гледаат често. Џулија носела портокалова капа и очила за …

Повеќе »

(ФОТО) После новите написи дека се разведува Бали бег со една објава на Инстаграм СЕ’ ОБЈАСНИЛ!

Еден од омилените актери во регионот, Бурак Озџивит неодамна се најде во центарот на вниманието на тамошните медиуми поради приказните дека по четири години се разведува од својата партнерка и колешка Фахрија Евџен. Иако, како што велат, и самите не знаат колку пати биле разделени и помирувани, парот уште еднаш …

Повеќе »

(ФОТО) СЕ ОГЛАСИЛ! ПИШТОЛИТЕ БИЛЕ ПРОВЕРЕНИ ВЕДНАШ ПО ПУКАЊЕТО! Се појавија нови детали од ТРАГЕДИЈАТА, Болдвин го споделил секој збор!

Актерот Алек Болдвин ја застрела директорката на фотографија Халина Хачинс со истрел од пиштол и го рани режисерот Хоел Соуз за време на снимањето на филмот „Rust“. Сега се појавија нови информации кои ги открила Тереза ​​Дејвис со која Алек соработувал на споменатата реализација. Болдвин ја сподели целата нејзина кореспонденција …

Повеќе »

(ФОТО) Роналдо и Џорџина очекуваат близнаци – „Полни сме со љубов. Едвај чекаме да ве запознаеме!“

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо и неговата избраничка Георгина Родригез очекуваат  близнаци. „Мундо Депортиво“ објави дека по Алана Мартина, родена 2017 година, Роналдо и Џорџина  ќе добијат ново засилување. Кристијано и Џорџина на нивните профили на Инстаграм објавиле иста фотографија со текст дека очекуваат близнаци – „Нашите срца се полни со …

Повеќе »