Tag Archives: инстаграм

(ВИДЕО) Сегашниот дечко го снимила на телефон пред официјално да се запознаат: Им било судено!

Оваа приказна може слободно да се спореди со романси од бајките, но она што ја прави уште подобра е фактот дека тоа е вистински живот. Обожавателката на Дизниленд, Аниса Мартинез (22) од Калифорнија, САД, го запознала своето сегашно момче Нејтан Хатон (28) преку Инстаграм во 2020. година, кога тој и …

Повеќе »

(ФОТО) СИТЕ СЕ ВРТАТ ПО НЕА: „Момците сакаат да флертуваат со мене, но се шокираат кога ќе станам“

Девојката рекла дека таа е главната атракција во ноќното излегување – особено кога станува и мажите ја гледаат нејзината висина Тамзин Тарнер, која е транс, е добро позната во клубовите во Единбург и редовно разговара со пијалоци, но штом ќе стане, сите погледи се вперени во неа додека луѓето се …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот актер со емотивна објава до својот починат син: „Мислам на тебе секој ден!“

Познатиот актер Џон Траволта на Инстаграм испратил емотивна објава на својот син Џет, кој ненадејно починал во 2009. година. Џет беше најстарото дете на Траволта, кое го доби со неговата покојна сопруга Кели Престон, а вчера ќе го прославеше својот 30-ти роденден. Во таа прилика татко му не криел колку …

Повеќе »

(ФОТО) Инфлуенсерка позирала во бикини, населението на исламскиот остров барало да се покрие

МИКАЕЛА ТЕСТА, 22-годишна австралиска инфлуенсерка, е обожавана поради фигурата на песочен часовник, која редовно им ја покажува на своите многубројни следбеници на TikTok и Instagram, позирајќи во микро бикини. View this post on Instagram A post shared by @mikaelatesta И’ додека тие можеби се големи обожаватели на нејзините дрски облеки, …

Повеќе »

ДОСТА ИМ Е ОМРАЗА И ПОВИЦИ НА НАСИЛСТВО: Во Русија стапи на сила забраната на пристап до Инстаграм

Забраната за пристап до социјалната мрежа Инстаграм во Русија стапи на сила на полноќ по локално време. Роскомнадзор побара да се блокира пристапот до оваа социјална мрежа поради повиците за насилство врз Русите, во светло на настаните во Украина. Роскомнадзор одлучи да го блокира Инстаграм поради пријавеното ширење говор на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зеленски објавил видео: Бомбардирано породилиште во Мариупол?: „Ова е ѕверство!“

Украинскиот претседател Володимир Зеленски објави ново видео по, како што тврди, воздушен напад врз детската болница (породилиште) во Мариупол. „Ова е злосторство! Уште колку светот ќе биде соучесник, игнорирајќи го теророт? Затворете го небото сега! Престанете да убивате!Имате моќ. Но изгледа дека ја губите човечноста“, пишува Зеленски на својот официјален …

Повеќе »

(ФОТО) Фановите ја нападнале Кардашијан за новата објава: „Зарем не знаеш дека има војна во Украина?

Реалната ѕвезда Ким Кардашијан со новата објава на Инстаграм се нашла на мета на критики. Таа објавила фотографија на која позира пред луксузен автомобил, опкружена со мноштво чанти и кутии со имиња на модни брендови како Прада, Гучи, Шанел и Луј Витон. Во описот на таа фотографија напишала дека почнува …

Повеќе »

(ФОТО) ЛОШО ЗАВРШЕНА ВЕЧЕР – Во Битола бил уапсен поп-пејачот Александар Тарабунов: „Со лисици и со туркање, како да сум најголем криминалец“

Македонскиот поп-пејач, Александар Тарабунов на својот Инстаграм профил објави дека бил уапсен во Битола. View this post on Instagram A post shared by 𝐀𝐋𝐄𝐊𝐒𝐀𝐍𝐃𝐀𝐑 𝐓𝐀𝐑𝐀𝐁𝐔𝐍𝐎𝐕 𝐓𝐀𝐑𝐀 (@aleksandartarabunov) Имено, пејачот вчеравечер имал настап, како што објаснува на Инстаграм на концерт посветен на Тоше Проески и Аки Рахимовски…Но, убавата вечер за него …

Повеќе »

(ФОТО) ШТО ГИ СНАЈДЕ – НА МААЛОТО ОД ПЕКОЛОТ им пречи гласното стенкање на двојката: Им испратиле полиција на врата, а тие им испратија ХИТ порака, РЕГИОНОТ во шок!

Брачен пар од Црна Гора наишол на осуда од соседите поради прегласно стенкање при водење љубов. Маалото од пеколот неколку пати го пријавило младиот и непослушен пар, но тие ги игнорирале и продолжиле гласно да стенкаат. Соседите решиле да им остават порака на влезот од зградата, која брзо завршила на …

Повеќе »