Tag Archives: инфаркт

(ФОТО) Ненадејно починала најубавата тинејџерка на светот

Девојката која во 2017. година победила на Изборот за најубава тинејџерка на светот доживеала инфаркт ден пред својот 20. роденден. Манекенката од Холандија, Лоте ван де Зи, ненадејно паднала на скијање во Вестенборг во Австрија, каде отишла да го прослави роденденот. View this post on Instagram Onze parel, ons alles …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најпознатиот руски рапер Децл починал после настап на роденден на бизнисмен!

Додека стасала брзата помош присутните се обидувале да му помогнат на Децл но неуспешно па од медицинските лица била констатирана смрт. Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата била потврдена и од таткото на Децл. Неофицијална причина …

Повеќе »

(ФОТО) Опасна уметност: Маж добил инфаркт кога видел една слика – го спасил дефибрилатор!

Еден седумдесетгодишен Италијанец пред неколку дена доживеал срцев удар откако го обземале емоции во фирентиската галерија „Увици“ каде се восхитувал на ремек делото на Ботичели – „Раѓањето на венера“, пренел Daily Mail. Порталот Firenze Republica пишува дека мажот имал среќа бидејќи во галеријата во тој момент имало четворица доктори, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов наркотик го уништува светот: „Флака“ – Колку е опасна новата зомби дрога?

Дизајнираната синтетичка улична дрога наречена “Флака” повторно навестува нови инциденти. Инаку, нормални луѓе одеднаш почнуваат да трчаат голи, врескаат низ улиците и да се сечат во домовите…Што е Флака и колку опасна? Таков вид на бизарно, а понекогаш и опасно однесување се случило последниве години во Јужен и Среден Запад …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како да си помогнете ако сте сами а доживувате инфаркт?

За секој случај, треба да ја знаете оваа процедура доколку во оваа неизвесно време на криза, депресија и стрес ви се случи да доживеете инфаркт, а помошта е на пат. Според истражувањето, 80% од случаите на смрт предизвикани од срцеви удари се кај лица кои биле сами во време на …

Повеќе »