Tag Archives: инфаркт

(ФОТО) ДОБРИ ВЕСТИ: Балашевиќ после инфарктот три часа пеел во Осиек

Ѓорѓе Балашевиќ синоќа ја воодушевил публиката во Осиек… Легендарниот кантавтор го одржал својот прв концерт после инфарктот и лекувањето во болница, а воодушевените посетители од утро споделуваат фотографии и впечатовци од концертот. Балашевиќ во Осиек пеел три часа, што значи дека малку го скратил своето стандардно време, но публиката била …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓорѓе Балашевиќ успешно опериран: После инфарктот добил три стента а кога ќе излезе го очекува ОВА!

Ѓорѓе Балашевиќ (66) имал срцев удар и во моментов е на Институтот за кардиоваскуларни болести во Сремска Каменица каде што бил хоспитализиран и вградени му се три стенти. Ѓорѓе Балашевиќ ќе престојува во болница неколку дена бидејќи ова е стандардна процедура за вакви операции. „Добро ја поднесе операцијата, се чувствува …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне за смртта на синот: „Ниту една болка не може да се спореди со онаа кога ќе загубиш дете!“

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплачеле милиони За повеќето од нас, одењето на кино е начин на бегство од реалноста, изгубени во имагинацијата, каде на крајот ликовите секогаш имаат среќен крај. Дали некогаш сте размислувале за актерите со кои …

Повеќе »

Легендарниот тв водител Лери Кинг имал инфаркт: Благодарение на брзата помош завршил на операција!

Легендарниот американски водител, кој воведе нови смерници во телевизиското новинарство особено во директните средби со соговорниците, Лери Кинг (85) поради проблеми со срцето бил сместен во болница. Како што се наведува Кинг доживеал инфаркт. „Беше дома и се подготвуваше да оди во болница, но доби срцев удар. Брзата помош го …

Повеќе »

(ФОТО) Ненадејно починала најубавата тинејџерка на светот

Девојката која во 2017. година победила на Изборот за најубава тинејџерка на светот доживеала инфаркт ден пред својот 20. роденден. Манекенката од Холандија, Лоте ван де Зи, ненадејно паднала на скијање во Вестенборг во Австрија, каде отишла да го прослави роденденот. View this post on Instagram Onze parel, ons alles …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најпознатиот руски рапер Децл починал после настап на роденден на бизнисмен!

Додека стасала брзата помош присутните се обидувале да му помогнат на Децл но неуспешно па од медицинските лица била констатирана смрт. Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата била потврдена и од таткото на Децл. Неофицијална причина …

Повеќе »

(ФОТО) Опасна уметност: Маж добил инфаркт кога видел една слика – го спасил дефибрилатор!

Еден седумдесетгодишен Италијанец пред неколку дена доживеал срцев удар откако го обземале емоции во фирентиската галерија „Увици“ каде се восхитувал на ремек делото на Ботичели – „Раѓањето на венера“, пренел Daily Mail. Порталот Firenze Republica пишува дека мажот имал среќа бидејќи во галеријата во тој момент имало четворица доктори, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нов наркотик го уништува светот: „Флака“ – Колку е опасна новата зомби дрога?

Дизајнираната синтетичка улична дрога наречена “Флака” повторно навестува нови инциденти. Инаку, нормални луѓе одеднаш почнуваат да трчаат голи, врескаат низ улиците и да се сечат во домовите…Што е Флака и колку опасна? Таков вид на бизарно, а понекогаш и опасно однесување се случило последниве години во Јужен и Среден Запад …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како да си помогнете ако сте сами а доживувате инфаркт?

За секој случај, треба да ја знаете оваа процедура доколку во оваа неизвесно време на криза, депресија и стрес ви се случи да доживеете инфаркт, а помошта е на пат. Според истражувањето, 80% од случаите на смрт предизвикани од срцеви удари се кај лица кои биле сами во време на …

Повеќе »