Tag Archives: инфаркт

ЦУК: Вонредна информација – 60. годишен член на група од 18. планинари добил инфракт и починал на планинска патека на повисоките делови од Кораб

Денеска, Региналниот центар за управување со кризи РЦУК Тетово, извести дека утрово од Полициска станица Стрезимир биле известени дека 60-годишен член на група од 18. планинари добил инфракт, додека се движеле по планинска патека на повисоките делови од Кораб, поточно местото на настанот е на локација на еден километар над …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – УМРЕЛ, ПА 2 ПАТИ ДОБИЛ НА ЛОТАРИЈА! По страшна несреќа, среќата му се насмевнала: Дали е тој НАЈСРЕЌНИОТ БАКСУЗ НА СВЕТОТ? 

Австралискиот камионџија Бил Морган (37) имал големи тешкотии во животот, кои биле спој на непредвидени и страшни околности, но како што знаат да кажат нашите, тркалото на среќата се врти и навистина му се свртело. Морган бил речиси смачкан и едвај жив во чудна несреќа со камион на работа. Тој …

Повеќе »

Симптомите на срцев удар кај жените се различни и често се игнорираат: Еве кои се најтипични!

Многу од симптомите често се игнорираат, а познавањето на предупредувањата што телото ги испраќа може да направи огромна разлика. Честопати, симптомите на срцев удар, особено кај жените, се многу посуптилни од она што го гледате на телевизија. „Иако мажите и жените можат да доживеат притисок во градите што се чувствува …

Повеќе »

(ФОТО) 23. годишна инфлуенсерка умрела за време на операција за спречување потење

Популарната 23-годишна мексиканска фитнес-инфлуенсерка и боди-билдер Одалис Сантос Мена починала откако претрпе неуспешна операција за да спречи обилно потење. Операцијата, наводно, се обиде да се ослободи од вишокот на пот во пазувите со употреба на топлинска енергија за отстранување на потните жлезди, што го намалува мирисот на телото, па дури …

Повеќе »

Македонски ракометар починал во сон. Имал само 20 години!

САМО ПЕТ дена откако македонскиот ракомет беше шокиран од веста за трагичната смрт на репрезентативецот Никола Даниловски на 25-годишна возраст во Охридското Езеро, дојдоа нови лоши вести. Младиот ракометар на скопскиот прволигаш Бутел, Марко Божиновски (20) почина ден по победата на последниот првенствен натпревар. Тој починал од срцев удар во …

Повеќе »

Фудбалер во Италија починал среде натпревар одигран во спомен на неговиот брат

Италијанскиот фудбалер Џузепе Перино починал синоќа играјќи натпревар што бил организиран во спомен на неговиот покоен брат. Како тинејџер, Перино бил член на Парма, кратко време, но поголемиот дел од својата кариера го поминал во пониските лиги. Тој имал 29 години. Натпреварот се играше во Поџомарино во близина на Неапол …

Повеќе »

(ФОТО) СРЦЕТО НЕ ИЗДРЖАЛО, ПОЧИНАЛ СЛАВЕН ГЛУМЕЦ: Ќе го памтиме по легендарните улоги, а и Џемс Бонд се простил од него!

Актерот Френк Мекреј починал на 80-годишна возраст од срцев удар. Најпознат е по улогите во акциони филмови, а исто така имаше кариера и во американскиот фудбал. We are sorry to hear that Frank McRae, who played Sharkey in Licence To Kill, has passed away. Our thoughts are with his family …

Повеќе »

ИСТРАЖУВАЊЕ – Предиспозициите за ИНФАРКТ зависат од КРВНАТА ГРУПА

Ако јадете намирници што не одговараат на вашата крвна група, веројатно имате повеќе здравствени проблеми, тоа е основата на диетата според крвната група, но сега се покажа како крвната група може да открие некои поважни детали. Студија објавена од Европското здружение за кардиологија анализирала податоци од повеќе од 1,3 милиони …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка открила дека поради грешка животот ќе го помине во пекол: „Докторите ми рекоа дека имам уште 10. минути живот“

Таа открила дека предозирањето и влијаело околу оштетувањето на мозокот и дека и’денес има последици од сето тоа… Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018. година откако се предозирала претрпела мозочен удар и инфаркт. Имено 28. годишната Ловато …

Повеќе »