Tag Archives: имунитет

(Рецепт) Писмо на оториноларинголог до министерот на здравство во Хрватска – КОРОНАТА ОВА НЕ МОЖЕ ДА ГО ПРЕЖИВЕЕ: Доволна е 1 лажица наутро и навечер – знам што зборувам!

Д-р Јуре Буриќ испратил писмо до хрватскиот министер за здравство, Вили Берош, во врска со короната, а од тамошниот лекар било наведено дека тој смета дека можеме да го отстраниме овој вирус од телото. Писмото под наслов „Драг господине министер, зошто не ме слушате“ го пренесуваме во целост: „Почитуван министер, …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – Има 98. години и го победил корона вирусот: Докторите велат дека е феномен!

Британецот Џек Боуден (98) е најстарата личност која се изборила со опасниот корона вирус Ветеранот и фармацевт од Втората светска војна, ангажиран во масовно производство на пеницилин за време на војната,бил тестиран позитивно за вирусот КОВИД-19 на 18. март, откако ги почувствувал првите симптоми на болеста. Боуден, кој е прадедо, …

Повеќе »

(Рецепт) Напиток од лимон, мед и ѓумбир: Јак имунитет за да вирусите ве заобиколат!

Ви донесуваме рецепт за напиток кој ќе ви помогне да се изборите со настинките и вирусите… Состојки за три сервирања: 600 мл вода парче ѓумбир (околу 3 см) половина лимон 1 лажица мед Подготовка: ситно изрендајте го ѓумбирот, залијте го со вода, додајте лимон и мед. Убаво измешајте а потоа …

Повеќе »

НАЈЗДРАВИ СЕ – РУСИТЕ СЕКОЈА ВЕЧЕР ГО ПРАВАТ ОВА ЗА ДА НЕ СЕ БОЛНИ! Нивниот имунитет е најјак бидејќи не се плашат од ЕДНО!

Веќе е време кога имунитетот полека паѓа, настинките и вирусите се на секој агол, а кој подобро од Русите знае да го подигне имунитет? Познатиот руски специјалист за кинезитерапија, проф. Д-р Сергеј Бубновски препорачува едноставен метод за кој гарантира дека ќе ја заврши работата, а еве за што станува збор… …

Повеќе »

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам – важен за срце, крвни садови, имунитет, црн дроб…

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »

(ФОТО) Смути за имунитет

Состојки: тиква јаболка неколку бриселски зелкички малку кокосово масло сок од лимон мед зачини: морско оревче, чили, цимет, куркума Подготовка: тиквата исчистете ја, исечете и сварете во вода. Исцедете но оставете ја водата од страна.Зачинете, но не претерувајте, за да еден од зачините не го преземе вкусот и не ја …

Повеќе »