Tag Archives: имот

(ФОТО) Бен Афлек и Џенифер Лопез се венчале – објавени се првите фотографии од раскошната церемонија

ОТКАКО го кажаа судбоносното „да“ еден на друг во Лас Вегас минатиот месец, Бен Афлек и Џенифер Лопез повторно се венчаа оваа сабота на раскошна церемонија во имотот на Афлек, Рајсборо во Џорџија, САД, на која присуствуваа нивните најблиски пријатели и семејството. Како што пишува Daily Mail,, на сите гости …

Повеќе »

(ФОТО) Се е подготвено за раскошната венчавка, поставен шатор на брегот на реката: Џенифер Лопез и Бен Афлек денеска ќе се венчаат овде!

Бен Афлек и Џенифер Лопез се подготвени за големата венчавка која би требало да се случи денес Двојката по втор пат ќе каже „да“ на имотот на Бен покрај реката во Џорџија пред голем број познати пријатели и семејството. Новите фотографии покажуваат дека се е подготвено, изграден е сплав со …

Повеќе »

(ФОТО) НАМЕСТО РАЗДЕЛБА ВЕНЧАВКА која ќе трае три дена: Џенифер Лопез и Бен Афлек ќе прават свадба викендов, а овој пат сè ќе биде во стил

Како што известуваат „инсајдерите“ Џенифер Лопез и Бен Афлек викендов ќе имаат тридневна венчавка Познатиот холивудски пар Џенифер Лопез и Бен Афлек решиле да ја направат свадбената прослава од соништата само еден месец откако тајно се венчаа во Лас Вегас. Парот викендов ќе одржи тридневна церемонија која ќе имаме можност …

Повеќе »

(ФОТО) БРЕД ПИТ ОД ИЗГУБЕНАТА БИТКА СО АНЏЕЛИНА СЕ УТЕШИЛ СО ПОДАРОК ​​ОД 40. МИЛИОНИ: Се почестил со нешто ексклузивно, а еве што е во прашање!

Холивудскиот актер Бред Пит повторно купил имот. Овој пат тој издвоил дури 40. милиони долари за историскиот дом на Д.Л. Џејмс, познат како „Seaward“, кој гледа на восхитувачкиот среден брег на Калифорнија. Имотот се смета за најскапиот продаден некогаш во таа област. Локалните жители се воодушевени што имаат уште една …

Повеќе »

(ФОТО) Се оженил синот на Бекам – го земал презимето на сопругата!

Бруклин Бекам и Никола Пелц се венчаа вчера на Флорида, а првите фотографии од младенците ќе бидат објавени во магазинот „Вог“. Церемонијата се одржа на имотот на таткото на Никол, Нелсон, на Палм Бич, чија вредност е 103. милиони долари. Пелц двапати одлета во Рим за да проба венчаница, изработена …

Повеќе »

Брус Вилис се подготвува за најлошото: Распродал имот во вредност од 65. милиони долари

АКТЕРОТ Брус Вилис неодамна објави дека се повлекува од актерството поради неговата здравствена состојба, а според последните информации тој веќе извесно време се подготвувал за очекуваното влошување на здравјето, распродавајќи го целиот свој имот. Пријателите на актерот му кажале на Page Six дека тој веќе некое време се подготвувал за …

Повеќе »

The ​​Sun: Роман Абрамович протеран од Британија

На рускиот милијардер Роман Абрамович му е забрането да живее во Велика Британија, пишува британскиот таблоид The ​​Sun. Сопственикот на Челзи со месеци не е виден во својот дом во Лондон, а британски извори тврдат дека никогаш нема да смее да се врати таму. Имиграциските службеници наводно добиле инструкции да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТИНГ И СОПРУГАТА ЈА ИМААТ НАЈУБАВАТА КУЌА ВО СРЦЕТО НА ТОСКАНА: Стара е 400. години, никој нема ваков поглед!

Имот во Тоскана каков што досега не сте виделе! Водачот на познатата група „Полис“, Гордон Метју Самнер, попознат како Стинг, доживеал сиромаштија, го надминал разводот, се соочил со депресија и параноја, станал космички познат и стигнал на листата на петстотини најбогати Британци, но решил на своите деца од двата брака …

Повеќе »

НЕ ЗНААТ ЗА ДОСТА – Бред Пит ја тужи Анџелина Џоли, се шокирал кога дознал што направила!

„Таа бара враќање на инвестицијата што не ја направила и профит што не го заработила“ Бред Пит ја тужи својата поранешна сопруга Анџелина Џоли, обвинувајќи ја дека незаконски го продала нејзиниот дел од заедничкиот француски имот Шато Миравал, пишува Page Six Пит тврди дека се договориле ниту еден од нив …

Повеќе »