Tag Archives: игран филм

(ВИДЕО) „Бегство од палатата“: Нов трејлер за контроверзниот филм за Хари и Меган

Новиот трејлер за контроверзниот филм за војводата и војвотката од Сасекс – „Хари и Меган: Бегство од палатата“, на својот профил на Инстаграм го објави актерката Сидни Мортон, која ја игра Меган Маркл. На видеото се гледа како Хари, кого го игра Џордан Дин, ја теши Меган и коментира за …

Повеќе »

(ФОТО) КАКО ЦИА ГО ЗАСАКАЛА БЕН АФЛЕК: Документи откриваат блиски врски на Холивуд и разузнувачките служби – се појавиле меилови на познатиот глумец!

Шпионската драма „Арго“, базирана на вистинската операција на ЦИА во Иран за време на револуцијата во 1979. година, не само што покажа дека актерот Бен Афлек се покажал добро како режисер, туку и колку е близу до американската разузнавачка служба. На крајот на 2012 година, Афлек бил на промотивна турнеја, …

Повеќе »

САГАТА НЕ ЗАВРШУВА – ПРИСТИГНУВА НОВО ПРОДОЛЖУВАЊЕ: Во филмот ќе се прикажат сите детали од животот во КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО

Се уште се прераскажува интервјуто на Меган Маркл и принцот Хари, кое неодамна го дадоа на водителката Опра Винфри, како и реакциите на сè што рекоа во емисијата. Токму кога сите помислија дека невремето во кралското семејство се смири, сајтот „Deadline“ објави дека се подготвува нов филм за војвотката и …

Повеќе »

(ФОТО) Во Дојран се снима филмот „Зад стоговите сено“, приказна за рибар кој живее до границата и запаѓа во долгови…

Директорот на Агенцијата за филм, Бојан Лазаревски и продуцентот Владимир Анастасов деновиве беа во посета на отворен сет за филмот „Зад стоговите сено” кој во моментов се снима на локации низ Дојран. Лазаревски изјави дека „Зад стоговите сено“ е филм кој е поддржан од страна на Агенцијата за филм на …

Повеќе »

(ФОТО) Новиот филм за лејди Ди нема да му се допадне на кралското семејство!

Претстојниот филм „Спенсер“ за животот на покојната британска принцеза Дајана, за кој многу се зборува во последно време, нема да им се допадне на членовите на кралското семејство. Барем така тврди експертот за биографија Роберт Џобсон, кој многу добро ја познавал принцезата Дијана и затоа сега вели дека незадоволството на …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Заклучени“: Прв игран филм за пандемијата на коронавирус

Во време кога пандемијата на коронавирусот сè уште трае, ни доаѓа нов филм со тематика на пандемијата, што може да се види од самиот наслов, „Заклучен“ со оскаровката Ен Хатавеј во главната улога. По неодамнешното раскинување, Линда и Пакстон се најдоа на несреќна раскрсница кога задолжителното заклучување во Лондон поради …

Повеќе »

ЈАС СУМ ЗЛАТАН – Почнало снимањето на филмот за Златан Ибрахимовиќ: Премиерата на есен 2021. година

Играниот филм за Златан Ибрахимовиќ, најдобриот шведски фудбалер на сите времиња, започна да се снима во октомври, а гледачите ќе можат да го гледаат во киносалите есента следната година, објавија италијанските медиуми. Ибрахимовиќ иако има 39. години, сепак игра во врвна форма, и воодушевува во дресот на ФК Милан. Филмот …

Повеќе »

(ФОТО) Нетфликс платил 30. милиони долари за карантинскиот филм на Зендаја

Нетфликс платил 30. милиони долари за да ги добие правата за светската дистрибуција на филмот „Малком и Мари“, во кој играат Зендаја и Џон Дејвид Вашингтон. Тоа е филм што младата актерка го снимила за време на карантинот, и се чини дека нема да оди во киносалите, туку ќе го …

Повеќе »

(ВИДЕО) Кејт Винслет во новиот филм „Амонит“ во експлицитна сцена со двојно помлада актерка

Оскаровките Кејт Винслет (44) и Саоирсе Ронан (26) играат заедно во новиот филм „Амонит“, кој наскоро ќе се појави во киносалите ширум светот. Она што е интересно за овој филм се експлицитните сцени, чии главни актери се токму овие две актерки. Кејт и Саоирсе снимаа секс сцена за која пишуваат …

Повеќе »