Tag Archives: игра

(ВИДЕО) ИМААТ ЛИ ПАМЕТ-КОГА ЗАБАВАТА ЌЕ СТАНЕ ЛОША: На маж му ги врзале очите и му дале стап да ја погодува метата – но се случило нешто страшно!

Во моменти на здодевност луѓето смислуваат секакви работи а понекогаш заработуваат и слава преку интернет. Оваа игра, иако на прв поглед изгледа безопасно, сепак е многу повеќе од тоа. Човекот од снимката требало да удира во мета, но играта добила несакан пресврт… Погледнете што се случило:

Повеќе »

Ужасни детали за смртта на дете (2) во Грција: Долго се гушел, силно се борел да излезе надвор, родителите не го слушнале…

Смртта на двегодишно момче од Грција, кое се задушило во неговиот дом кога се вовлекол во фиока на кауч додека неговите родители спиеле, била болна и тешка, покажала обдукцијата на малечкиот. Момчето се задушило во фиока поради недостаток на воздух, а резултатите од обдукцијата покажале дека малечкиот  силно се борел …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ СТОМАК ОД СМЕЕЊЕ: Мајка го оставиле бебето на таткото а кога се вратила само повторувала:О, не!

Ако сте една од оние мајки кои сакаат да држат сè под контрола, не го гледајте ова видео! Или, можеби подобро да го погледнете и да сфатите дека треба да се опуштите. Оваа мајка го оставила бебето на чување на таткото, а кога мајката се обидувала да ја земе кутијата …

Повеќе »

Роналдо објавил видео од приватниот авион: Го победил синот па се радувал како мало дете!

Кристиано Роналдо уште еднаш покажал каков (победнички) менталитет има. Дека Кристиано Роналдо сака да победува секогаш и секаде, и не е некоја новост. Без оглед дали станува збор за финале на Лига на шампионите, финале на Европско првенство или за некаква безначајна пријателска средба со недостоен ривал, Роналдо е секогаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ ОВА ВИДЕО ДЕНОТ СИГУРНО ЌЕ ВИ БИДЕ ПОДОБАР: Погледнете ја разиграната игра на едно куче со топка – како да е жонглер или фудбалер!

Ќе ве воодушеви на прво гледање… Ова куче едноставно воодушевува со своите фудбалски вештини. Негова омилена забава е удирањето на топката со глава, но не само тоа. Тој сака да го прави тоа но и салто во воздух. Ама, пресладок е, едноставно неверојатен…

Повеќе »

(ФОТО) Ева Лонгорија со фотките на 9. месечниот син ги разгалила обожавателите

Глумицата Ева Лонгорија на Инстаграм профилот објавува преслатки моменти кои ги дели со синчето Сантиаго. Времето го минуваат во игра, грицкајќи храна, разменувајќи нежности, дури и на снимање на сетот… Ако „фрлите око“ на Инстаграм профилот на Ева Лонгорија (44), глумицата најпозната по улогата во серијата „Очајни домачинки“, потполно ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Стар дедо се разиграл: Еве ви ги патериците – сакам да играм!

Какво видео! Овој џентлмен инписиран од музиката се подмладил неколку десетици години. На тактовите на музиката почнува полека за да потоа ги отфрли двете патериците кои му помогнуваат при одење… 85. годишниот старец потоа го започнува својот музички ритам…И’ му се придружува една дама, па потоа игра со две… Ех, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Деца како деца – секогаш си наоѓаат игри!

Ниту дождливото време не ги спречило овие две дечиња да си поиграат… Со чизми за дожд на нозете, и соодветно облечени, тие забава си нашле во една бара која настанала од силните врнежи. Случајно скокање во барата било причина да си најдат занимација и игра… Погледнете: ♥ Happiness <3 Credit …

Повеќе »

(ФОТО) 101. годишниот Кирк Даглас ужива со правнуката помала 100. години од него: Во јануари ја држеше во раце а сега си игра со неа!

Во јануари пишувавме за легендарниот Кирк Даглас кој дочекал правнука од својот внук,Камерон Даглас (40) која името Изи го добила по својот прадедо, Исур Даниелович, вистинското име на легендарниот глумец… Повеќе прочитајте на ОВОЈ ЛИНК 40. годишниот актер Камерон Даглас го фотографирал својот дедо, легендарниот Кирк Даглас, додека си играл …

Повеќе »