Tag Archives: игра

(ФОТО) Принцот Луис го прославил вториот роденден: Мама, Кејт Мидлтон го сликала славеникот!

Најмалото дете на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го прослави својот втор роденден. На слаткиот принц Луис, мама му подготви специјално изненадување, иако годинашната прослава е во тесниот круг на семејството поради мерките за заштита од вирусот корона… Најновите фотографии на двегодишниот принц Луис го обиколија светот. Симпатичниот најмлад …

Повеќе »

(ВИДЕО) КОНЕЧНО СИГУРНА – Малечката Сиријка која им се смееше на бомбите спас пронашла во Турција

Тригодишното девојче кое стана виртуелно познато бидејќи со татко и играа игра во која таа им се смееше на бомбите спас и мир пронашло во Турција. Девојчето Салва се појави на насловните страници на бројни медиуми, минатиот месец, кога нејзиното видео стана вирално. На видеото се гледа како девојчето се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Потресна слика на татко и ќерка од Сирија го расплакала светот

Снимките на таткото кои ја подучува неговата ќерка да се смеат на бомбите, преправајќи се дека играат игра, го обиколија и расплакаа светот. Тригодишното девојче, Салва, се смее на видеото секој пат кога ќе експлодира бомба, мислејќи дека станува збор за играта „смеење под бомбите“, пренесува Sky News. Нејзиниот татко …

Повеќе »

(ФОТО) ЗА ВАКВО ЗАПРОСУВАЊЕ НЕ СТЕ СЛУШНАЛЕ: Клекнал пред саканата во виртуелна стварност – на нејзиното омилено место!

Бизнисменот од Мелбурн, Алекс Лацковиќ, одлучил виртуелно да ја запроси својата девојка Кели Лин Норман. Со помош на програмер, тој ја создал куќата во која неговата девојка живеела како дете. Таму клекнал пред неа и го поставил прашањето…Тој ја прекинал воената игра и клекна пред сите свои пријатели. Бизнисменот Алекс …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕСКОКНУВАЛЕ ПРЕКУ ОГИН ПА НАСТРАДАЛЕ: Очекувате изгореници а им се случило нешто потполно лудо!

Храбро друштво запалило огин, почекале пламенот да се зголеми и потоа почнале да прескокнуваат. Неколку почетни скокови оставале впечаток дека се’ ќе мине во најдобар ред, но набргу се испоставило дека нема да биде баш така. Скоро во исто време двајца другари се залетале од спротивните страни и се судриле …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈСТРАШЕН ТАНЦ СО ВОЛЦИТЕ: Оваа жена живее со овие ѕверови и она што им го дозволува е „ужасно“!

Волците се посебни суштества, еден ги обожаваат, им се восхитуваат, некои се плашат од нив, а други ги мразат. Сепак ова видео ќе ве помести од местото, кога ќе видите дека оваа девојка буквално живее во чопор од волци. Разговара со нив, игра, руча… Кога волците ќе ја видат трчаат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Спортот и животот немаат граници – ЕМОТИВНА СРЕДБА ВО МЕЛБУРН: Ѓоковиќ му ја честитал титулата на колегата во количка – коментарот на Австралијанецот кажува се!

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го искористил денот пред финалето на Австралија опен, што ќе го игра против Австриецот Доминик Тим во недела наутро, да гостува кај неговиот пријател Дилан Алкот, кој се натпреварува и е голем шампион во тенис за лица со инвалидитет,и кој се натпреварува во инвалидска количка. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дали му исполнила три желби? Кога ќе видите што овој човек и прави на златната рипка и вие ќе посакате!

Златно рипче исполни ми ги моите три желби! Многумина од нас сонуваат за оваа реченица, но овој човек ја става во акција. Имено, тој има златно рипче како свое милениче и може да го „фати“ секој ден. Сепак, тој прави нешто сосема друго. Секој ден неговото рипче добива посебен третман, …

Повеќе »

(ВИДЕО) СИТЕ СЕ ВО ШОК: Девојче и морски лав си играле, кога таа паднала а животното направило нешто фасцинантно!

Ариел Мирен уживала во посетата на Националната зоолошка градина во Вашингтон кога забележала морски лав и девојче како ги играат. Толку и се допаднала една весела сцена што решила да ја вклучи камерата и да ја сними нивната игра. Девојчето трчало лево – десно пред аквариумот, а морскиот лав само …

Повеќе »