Tag Archives: игра

(ВИДЕО) Златен ретривер прв пат видел пилиња – неговата реакција сите ги воодушевила!

Златниот ретривер Бејли е едно од најнежните кучиња што некогаш ќе ги видите. Неговите сопственици ја забележале првата средба на Бејли со неколку пилиња. Кучето на почетокот им пришло љубопитно, но претпазливо, по што се сместил покрај нив на каучот. Бејли ги гледал веселите пилиња како на крајот одлучиле да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СРЦЕТО ГО ОСТАВИЈА НА ТЕРЕНОТ: Македонија загуби, но два блескави моменти го одбележаа мечот – еве како лавовски се игра за својата земја!

На „Национална арена Букурешт“, избраниците на селекторот Игор Ангеловски повторно имаа голема поддршка од околу пет илјади навивачи. Во својот втор настап на 16. Европско фудбалско првенство, македонската репрезентација попладнево загуби од Украина со 2:1. Едно добро полувреме не беше доволно „црвено-жолтите“ да го освојат првиот бод.   View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ЗА ХЕРОЈСТВО: Три деца биле заробени во пожар, соседите се искачиле по олукот за да ги спасат!

Во рускиот град Костром на трети кат во станбена зграда избувнал пожар. Во станот каде се ширел огин од пожарот имало три деца на возраст од две, три и десет години. Соседите повикале спасувачи, но решиле да не чекаат, туку веднаш им помогнале на децата. Мажите се искачиле на олукот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАЖНО – Средбата на таткото и возачот кој ја „прегазил“ неговата ќерка на улица го расплака светот

Средбата на татко и возач кој ја прегазил неговата ќерка во сообраќајна несреќа го расплака светот… Пред неколку дена во бразилски град се случила сообраќајна несреќа, во која од силината на ударот десетгодишно девојче се здобило со тешки телесни повреди, скршена нога, неколку искршени заби, а колкот исто така и …

Повеќе »

(ФОТО) Победата на Македонија против Казахстан влева оптимизам пред ЕП!

Би сакале нашите момчиња и во натпреварите на Европското првенство да се покажат во светло како синоќа против Казахстан…   View this post on Instagram   A post shared by Football Federation-Macedonia (@ffmacedonia) Во ред, ќе каже некој дека репрезентациите на нашите противници не се Казахстан (се согласуваме) но, пленеше …

Повеќе »

(ФОТО) Парот се изненадил со откритието под стариот тепих – објавата станала вирална

ПАРОТ се зачудил откако го тргнал стариот килим и на подот нашле нацртана огромна табла за Монопол. Судејќи според објавата на Редит, која веднаш стана вирална, претходните сопственици на куќата на подот нацртале табла за популарната игра. Сегашните сопственици го фотографирале своето откритие, а нивниот зет ја споделил на „Редит“. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена со грепка му рекла на сопругот дека е бремена: Погледнете ја неговата реакција!

ХЕЈЛИ Баез и нејзиниот сопруг Рик ја имаат двегодишната ќерка Хазел, а таа неодамна открила дека е повторно бремена. Оваа вест решила да му ја соопшти на својот сопруг на креативен начин и снимала сè пред камера и го објавила на ЈуТјуб. Со позитивен тест за бременост, таа се скрила …

Повеќе »

(ВИДЕО) АТП: 6. факти за Новак Ѓоковиќ на Австралија Опен

Финалето на Австралија Опен меѓу Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев не чека во недела во 9.30 часот, а пред тој судир АТП претстави шест импресивни факти за осумкратниот шампион во Мелбурн. Новак бргу стартува Во 11. од претходните 13. Грен слем финалиња, Ѓоковиќ го зеде првиот сет. Сепак, дури и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тијана (5) си играла во паркот а потоа зад неа се нашла змија и се обидела да ја касне…

Нејзината мајка Светлана го снимила ужасниот момент Девојчето имало повеќе среќа отколку памет. Петгодишната Тијана си играла, на Тајланд, во парк со пријателка, кога одеднаш ја нападнала змија додека трчала на патеката. Рептилот одмарал покрај патеката и било очигледно дека девојчето кое одела пред Тијана го исплашила и индиректно го …

Повеќе »