Tag Archives: игра

(ВИДЕО+ФОТО) Вистинското лице на тенисот: 97-годишник префрлувал со Надал

Рафаел Надал има 35. години и веќе е ветеран во однос на професионалниот тенис, а сега во својата Академија беше домаќин на најстариот човек на светот кој натпреварувачки игра тенис. Станува збор за Леонид Станиславски, 97-годишник од Украина. View this post on Instagram A post shared by Rafael Nadal Fan …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ова болело“: Невеста на венчавка го удрила младоженецот во меѓуножјето

Младенците на нивната венчавка одлучиле да играат безбол, но играта не поминала добро… Невестата, случајно, со топчето го удрила младоженецот во меѓуножјето. Тој паднал на тревата и почнал да стенка од болка, а гостите гледале зачудено. Видеото е објавено од SWNS. Фото: Принтскрин/YouTube/SWNS

Повеќе »

ОВА СЕ НАЈЗДРАВИТЕ ДЕЦА НА ПЛАНЕТАТА: Не страдаат од алергии, бактериите и вирусите бегаат од нив! Еве зошто!

Постојано играат во кал и песок… Многумина од нас со радост се сеќаваат на детството во кое го достигнавме врвот на креативноста во играта со кал и песок! За децата беше забавно, а на родителите им беше јасно – каде на земјата има дете што не се валка? Ни дозволија …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вирална снимка на бебе и хаски ги скарала луѓето: Ова видео е катастрофа!

ИНТЕРНЕТОТ е полн со слатки снимки од деца и кучиња. Сепак, понекогаш токму таквите снимки стануваат предмет на контроверзии. Додека некои се слатки, други мислат дека животните не се секогаш воодушевени од присуството на децата и играта што им ја наметнуваат. Видеото од бебето и хаскито стана вирално на Тикток, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реакцијата на таткото кога видел дека малечката ќерка си игра со тарантула станала хит!

Надзорните камери во домот на семејството Леман во Тусон снимиле смешен момент кога 36-годишниот Дејвид Леман ја видел својата ќерка како си игра со тарантула. На снимката се гледа како Блејк седи на подот и си игра со шолја кафе. Наскоро сфаќа дека чашата не е празна туку дека има …

Повеќе »

Кога имате чувство дека ОКОТО „ви игра“ знајте дека тоа НЕ СЕ ПОМЕСТУВА!

Еве што се случува тогаш со окото, и зошто чувствувате дека тоа „игра“. Скоро и да нема човек кој во животот не почувствувал благо треперење на окото, поради што чувствувал дека „игра“. Овие грчеви траат многу кратко, обично една минута или две, многу ретко подолго од тоа, и се случуваат …

Повеќе »

Ѓоковиќ: „Како се чувствувам? Ужасно…играта ми се распадна…“

Новак Ѓоковиќ беше многу разочаран по двата порази во полуфиналето на Олимписките игри во Токио. Како се чувствувате, беше првото нешто што новинарите го прашаа Ѓоковиќ во микс зоната. „!Страшно. Се чувствувам страшно”, кратко кажал Новак. Во сингл, Новак загуби десет од последните единаесет гемови и беше поразен од Александар …

Повеќе »

(ВИДЕО) Покажала преслатка игра на куче и бебе: „Дури и како кученце знаеше да биде многу нежен!“

Сопственичката на кучето Рајли објавила видео на „ТикТок“ во кое го покажала симпатичниот начин на кој Рајли си играл со бебето Ганер, а видеото воодушеви многумина. „Рајли и Ганер се на помалку од една година во ова видео. Тој беше внимателен со шепите и никогаш не ја повреди”, напишала таа. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Златен ретривер прв пат видел пилиња – неговата реакција сите ги воодушевила!

Златниот ретривер Бејли е едно од најнежните кучиња што некогаш ќе ги видите. Неговите сопственици ја забележале првата средба на Бејли со неколку пилиња. Кучето на почетокот им пришло љубопитно, но претпазливо, по што се сместил покрај нив на каучот. Бејли ги гледал веселите пилиња како на крајот одлучиле да …

Повеќе »