Tag Archives: игор иџе стефановски

(ФОТО) И’ Игор Иџе Стефановски позитивен на ковид-19:„ Сега малку одмор!“

По завршувањето на годинешната автомобиска сезона, Игор Иџе Стефановски по враќањето дома соопшти дека после тестирањето и’ тој е позитивен на ковид – 19. Но, нашиот автомобилски ас е секигаш оптимист... За жал,позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека се ќе биде во ред.🙏❤️

Повеќе »

Иџе со благодарност до Македонскиот народ за подршката во корона годината!

По завршувањето на годинешната натпреварувачка сезона Игор Иџе Стефановски им се обрати на неговите навивачи но и целиот македонски народ… „Крај на оваа сезона, сезона тешка пред се поради ова што ни се случува во моментов со ковид вирусот. Иако шансите за настап на секоја трка беа сведени на минимум …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иџе опуштено пред трката на Имола

Македонскиот автомобилски стар, Игор Иџе Стефановски, се вклучи во живо од Имола каде денес го очекува трка. На Телма од 16. часот можете да ја следите трката на Иџе кој на два часа пред почетокот опуштено седи со колегите од тимот и ги гледа снимките од тренинзите.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Гордоста на Македонија од Италија се враќа како шампион: Браво Иџе!

Најдобриот македонски автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски, викендов имаше нов предизвик – трката на Валелунга во Италија. И, како што крајот го краси делото така и тој од Валелунга се врати како шампион. Браво за Иџе!

Повеќе »

(ФОТО) Игор Иџе стефановски во нов предизвик на патеката Валелунга во Италија

Најдобриот македонски автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски, викендов има нов предизвик – трката на Валелунга во Италија. Како што извести нашиот ас на вчерашниот, прв трениг, го имал петтото место. Доколку сакате да го следите возењето на Иџе тоа можете да го сторите на Телма денес и утре TCR Italy …

Повеќе »

(ВИДЕО) Иџе денеска од 18. часот „ќе го разбуди“ Скопје!

Најуспешниот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, најави дека денес (понеделник) ќе прави парада со својот автомобил, за време на полицискиот час. По тој повод тој објави кусо видео од последните подготовки. Почнувајќи во 18 часот, Иџе ќе парадира со својот тркачки автомобил на точно определена маршрута, почнувајќи од населбата Лисиче, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГОРДОСТ – Игор Иџе Стефановски: „Македонија првпат од нејзиното постоење има двоен европски шампион“

По вчерашните трки во Хрватска Игор Иџе Стефановски со многу гордост, а и треба, објави на неговата страна на Фејсбук: „Македонија 🇲🇰 за првпат од нејзиното постоење има двократен европски шампион во автомобилизам 🏆🏆,историски успех кој е запишан на европските тркачки патеки,погледнете во каков амбиент беше пречекан нашиот шампион во …

Повеќе »

(ФОТО) Игор Иџе Стефановски:„Македонското знаме развиорено таму каде што припаѓа!“

Шампионот повторно ја направи горда Македонија. Игор Стефановски-Иџе со своите огромни успеси го покорува светот веејќи го македонското знаме на пиедесталот.

Повеќе »

Иџе ќе стартува од првиот ред на патеката „Золдер“ во Белгија

Игор Иџе Стефановски имаше успешни квалификации и утрешната трка ќе ја стартува од првиот ред. Првата трка е утре во 13:00 часот, втората е веднаш по првата, односно околу 14:10 часот. Директен пренос од двете трки на мкедонскиот втомобилски с можете д следите на МТВ – собранискиот канал.

Повеќе »