Tag Archives: Игор Џамбазов

(ФОТО) Блиските пријатели се простуваат од Горан Атанасов: „Газда Зеко…не е фер.Од кога фајронтот волку рано?“

И да знаеш, ти беше еден од ретките кој имаше и во главата, и во душата, и во срцето, а и меѓу нозете. Ние само се трудевме да те имитираме.Биди добар таму горе и чувај место на твојата маса.Наскоро се гледаме… Познаниците, пријателите и најверните другари се простуваат од својот …

Повеќе »

(ФОТО) Премиера на „Без галама“ во сабота во Македонски народен театар

Генералната проба е предвидена за 30 март, а премиерната изведба за 31 март, во 20 часот, на големата сцена на МНТ. Без галама“ е претстава во претстава, и зборува за тоа што се случува на сцената – она што публиката може да го види, но благодарејќи на ротирачката сценографија, дејствието …

Повеќе »

Во МНТ се подготвува „Без галама“ по текст на Мајкл Фрејн

Во Македонскиот народен театар се подготвува претставата „Без галама“ според текстот на Мајкл Фрејн, во колективна адаптација, а во режија на Тони Михајловски. „Без галама“ е претстава во претстава, и зборува за тоа што се случува на сцената – она што публиката може да го види, но благодарејќи на ротирачката …

Повеќе »

Весела прослава: Маестро Александар Џамбазов наполни 82 години

Маестро Александар Џамбазов, таткото на Игор, наполни 82 години. Роденденската забава била во „Скара бар“ , а фотографијата од прославата ја сподели Весна Петрушевска. На роденденската журка, покрај Игор Џамбазов, чест му направиле и актерот Тони Михајловски, со сопругата Александра и синот Максим, Пере од „Нокаут“, Весна Бејби, Харе Гуру… …

Повеќе »

(ФОТО) Игор Џамбазов повторно со старата љубов!

  Сигурно се сеќавате дека миленичката на нашиот шоумен, Игор Џамбазов, Емилија Џамбазова Бавчанска, пред околу една година беше една од најпопуларните мачки на социјалната мрежа Фејсбук. Нејзиниот газда го „нарекуваше“ хомо-сапиенс, а пак тој нејзе ја возвишуваше до небо со подарената љубов. Покрај него и она стана популарна, па …

Повеќе »

(ВИДЕО) Смеење и пеење со Игор Џамбазов и Елена Ристеска во „Еден на Еден“

Не смеете да го пропуштите најновото издание на „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија. Во него гостуваат легендарниот актер и шоумен Игор Џамбазов и нашата прекрасна пејачка Елена Ристеска, а се разбира, двајцата имаа што да кажат и да раскажат. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Јунаците од „Брачна игра“ – Игор и Весна откриваат кога последен пат воделе љубов

Во кусо видео интервју Игор Џамбазов и Весна Петрушевска, кои глумат заедно во претставата „Брачна игра“, одговараат на бројни прашања за себе, за омилените работи, но и за тоа кога последен пат воделе љубов. Видеото го постави мајка ти и татко ти. Весна и Игор, пред "Брачна игра" Видете ги …

Повеќе »

Овој викенд на „Супер Скопје“: Каролина, Ај Кју, Тамара, Нокаут и Игор Џамбазов

По успешните викенди „Супер Скопје“, следува уште еден одличен спој на музика и добра забава. Овој викенд, на први и втори септември на улицата „Македонија“ со богата програма. Акцентот е ставен на македонски изведувачи. Петок 1 Септември: 21:00 – 22:00ч. Дј Дела 22:00 – 23:40ч. Ај Кју 23:50: – 01:15ч. …

Повеќе »