Tag Archives: Игор Џамбазов

(ВИДЕО) Игор Џамбазов во „Еден на еден“: Во недела Џамбаз, меѓу другото, открива зошто не оди на одмор во Грција!

„Пред многу години во ‘Супер Бинго’, едно семејство доби награда – летување со Игор Џамбазов во Грција. Се избањав првиот ден со нив, се сликав, потоа од соба не излегов девет дена“, е само една од приказните на Џамбазов. Игор Џамбазов се враќа во новогодишната „Еден на Еден“ со Жаре, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Секоја споредба е случајна: Уште една македонска јавна личност со качулка на главата!

Последните два дена е актуелно спроведувањето на Катица Јанева до домот на нејзиниот син каде ќе го минува домашниот притвор…И’, иако јавноста сеуште дискутира дали зад качулката, ѓалот и се друго со што беше маскирана (а не и се гледаше ниту дел од ликот) не видовме во видеото се крие …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА ВРЕДИ ДА СЕ СЛУША – Лина Пејовска успешно понатаму: „Нека те боли“ за нова потврда на нејзините квалитети!

Девојчето полека расте, се разубавува и снима нови песни кои сигурно ќе остават трага на македонската поп сцена. „Нека те боли“, најновата песна што ја пее Лина уште еднаш ги потврдува нејзините гласовни но и интерпретаторски квалитети. После првите тактови се чувствува дека Лина пее нов хит кој го промовираше …

Повеќе »

(ФОТО) Наскоро старт на тинејџерската тв-серија „Гласна куќа“: „Задолжителна и за родителите!

Модерната македонска тинејџерска телевизиска серија „Гласна куќа“ која ќе почне да се емитува во крајот на октомври на националната телевизија „24“ освен за тинејџерите, ќе биде задолжителна и за родителите, вели Виолета Дамевска-Ѓоргиева, продуцент на проектот. Дамевска Ѓоргиева претходно како продуцент работеше и на театарските проекти „Кој се плаши од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов креативен и оригинален – во негов стил: Измисли песна за струмичките села!

Легендарниот Игор Џамбазов на настапот во „Аквариус“ измислил песна за струмичките села. Во песната се пее дека целата негова фамилија и роднини биле од околните села, па дури и неговата „срцка“ била од село, како и неговите миленици, па дури и премиерот! А, само тој бил роден во Струмица. Во …

Повеќе »

(ВИДЕО) За оние кои не ја знаат – Игор Џамбазов ја изрецитира македонската химна!

Вчера премиерите на Република Северна Македонија и Република Грција, ја пропуштија можноста за свирење на државните химни. Веројатно испровоциран од чинот на двајцата премиери, шоуменот Игор Џамбазов на социјалните мрежи ја изрецитира македонската химна. Погледнете го видеото: View this post on Instagram Химната? A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов ужива во Дојрански Плетвар…

Крајот на годината и почетокот на новава игор Џамбазов го минува во Дојран… Пристигна кога беше сончево и суво а сега ужива во снежните радости… Тој преку својот Инстаграм профил се огласи со порака за добро утро до сите негови следбеници да направат утринска вежба за раздвижување на вилицата. „Ви …

Повеќе »

Двочасовен новогодишен концерт на Игор Џамбазов во Веро центар

Со двочасовен новогодишен концерт на неповторливиот шоумен Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, што ќе се одржи во сабота (29 декември) во Веро центар во Скопје, „Веро” ќе ја почне прославата на Нова година. Концертот ќе почне во 13 часот и ќе биде отворен за сите посетители на Веро центар. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) По веста дека е умрен се огласи Игор Џамбазов:Македонијо прибери се!

Синоќа македонскиот шоумен Игор Џамбазов, на полувреме на омилените натпревари решил да прошета по порталите и видел дека е умрен … Божем, итно бил префрлен во болница, опериран но… Но, Игор на би бил Игор ако не одговори на вакви измислени провокации… Македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов преку видео …

Повеќе »