Tag Archives: Игор Џамбазов

(ФОТО) НЕПРОВЕРЕНИ ОБВИНУВАЊА – Игор Џамбазов демантира дека е вмешан во криминал на ЕСБ: „Со медиумите одиме на суд, таман да го вратам кредитот!“

Деновиве, по интернет одредени медиуми пишувале дека Игор Џамбазов бил вклучен во криминалот на Еуростандард банка… Актерот на својот профил на Фејсбук одговори на обвинувањата дека бил дел од грабежот на Еуростандард банка, и се’ демантираше и им порача на медиумите дека ќе се видат на суд. Еве што напиша …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов со музички поздрав до Борисов и Каракачанов: Нова верзија на познатата „Бела, чао“!

Игор Џамбазов кој и е добро познат на македонската јавност според бројните активности, редовно ги следи и настаните, па после „ветото“ од Бугарија со песна ги поздрави бугарскиот премиер – Борис Борисов и неговиот министер за одбрана Красимир Каракачанов. За музичкиот поздрав ја избра песната „Бела чао“, но, секако, со …

Повеќе »

(ФОТО) Игор Џамбазов (па и сите ние) дочека (вме) „новокомпонираните старлети“ актерската легенда, дедо му, Петре Прличко, да ја третираат како сексуален објект: Се сликала како раката на бардот, да ја фаќа за задникот!

Игор Џамбазов ја живее својата втора младост. Македонскиот актер, водител и шоумен, откако „одблизу ја запозна“ планинарката Илина Арсова, доживува тотална реинкарнација на животот во секој поглед… Особено во љубовниот. Размена на нежности, љубов и разбирање, хармонија на душата, спокој на умот и растрепереност во срцето – нешта што веројатно …

Повеќе »

(ФОТО) ЉУБОВ Е ОВА НЕ ШЕГА: Игор Џамбазов ги запознал родителите на саканата Илина!

По неколкуте месеци кои ги минаа сами, се чини Илина и Игор свртија нова страница во нивната врска… Познатиот шоумен Игор Џамбазов и неговата девојка, алпинистката Илина Арсова уживаат со полно срце во својата љубов, за што сведочат и многубројните фотографии од парот. View this post on Instagram Пред куќата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов упорно со песна ја брка короната – „Иш короно, иш“

Шоуменот Игор Џамбазов денеска преку социјалните мрежи се огласи од Сретеново, село покрај Дојранското езеро,за да со песна ни обелодени дека го „избркал“ коронавирусот. „Иш короно, иш“, вели шоуменот. Недела, Гусарот од Сретенево, стои под објавата на Инстаграм. А како гласи текстот на песната која ја пееше популарниот шоумен, погледнете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Игор Џамбазов и “Корона блуз“

Седењето дома кај Игор Џамбазов беше причина да создаде нова песна посветена на коронавирусот поради кој сите треба да сме во своите домови… „Ученици без часови, улици без гласови пијаници без шанк дискотеки без панк вирус блуз. Старлети без шопинг наркомани без…“ Подолу слушнете ја „Корона блуз“ View this post …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЦЕЛО Е КОГА ИМА СЕ: Антониа Гиговска во „Крива сум“ донесува повеќе од тоа!БРАВО!

Се вели цело е кога има се, но Антониа Гиговска во новата нумера „Крива сум“ има и повеќе од цело… Како што вели нејзината професорка по пеење, Ана Костадиновска „Порасна детулето“, така и Антониа во оваа најнова песна ги покажува своите вистински квалитети, големини, емоции… Текстот на Игор Џамбазот (уште …

Повеќе »

Ѓоко Ѓорчев и „Бовин“ го најавуваат концертот – „На Скопје со љубов!“

На 4. март, во Дом на Армија во Скопје, Ѓоко Ѓорчев ќе го одржи концертот „На Скопје со љубов“… Родениот Неготинчанец кој повторно заедно со „Бовин“ го организира концертот во март, во скоро секое свое интервју напоменува дека Скопје е центарот за сите случувања но и местото кое ви ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дани и пеце од „Суперхикс“ со дуетска песна: „Пораката е директна, преслушајте и изгледајте“

„На крајот на овој свет“ е најновото дело на Весна Малинова Бабамов, преточена со гласовите на Дани Димитровска и Пеце (Суперхикс), кои по втор пат имаат дуетска соработка. За песната е направен и видео спот со приказ на светски катастрофи и наше секојдневие со кое се соочуваме. Во видео спотот …

Повеќе »