Tag Archives: игор ангелов

(ВИДЕО+ФОТО) НОВ УСПЕХ ВО „НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА“ – Македонскиот кандидат и пееше на својата сопруга: Неда Украден со комплиментот „Ова го можат само Македонците!“

 Не можеме а да не кажеме „СЕКОЈА ЧЕСТ„ за сите кои собираат храброст да се појават во шоуто „Никогаш не е доцна“ бидејќи после долги години само желба се добива вистинска шанса за настап и тоа пред милионски аудиториум…Еден од нив, секако е, Игор Ангелов од Струмица кој синоќа го …

Повеќе »

Промоција на книгата „Филмски град” од Игор Анѓелков денеска на „Киненова”

Промоција на книгата „ФИЛМСКИ ГРАД” на Игор Анѓелков промотори: Стефан Сидовски и Оливера Ќорвезироска 8 октомври, 19.30, фоаје на кино „Фросина”, МКЦ „Филмски град” (ИЛИ-ИЛИ, 2018, 270 страни) „Филмски град” е втора книга од серијалот филмски четива посветени на домашната и светската филмска уметност. Излезе за време на скопскиот „Саем …

Повеќе »

„Види ја ти неа“ во официјалната програма на фестивалот во Клермон – Феран

После селекцијата во Интернационалната компетиција на Филмскиот Фестивал во Санденс, кратометражниот игран филм „Види ја ти неа“ во режија на Горан Столевски влезе во официјалната програма на најпрестижниот фестивал на светско ниво посветен на краткиот филм кој веќе четириесет години се одржува во Клермон – Феран во Франција, кој е …

Повеќе »